Szerokopasmowa msza

Brytyjska firma Telewest (dostawca usług internetowych) we współpracy z duchownymi z parafii Św. Filipa i Jamesa z miasteczka Bath umożliwiła internautom branie udziału we mszy świętej za pośrednictwem Internetu. Udział co prawda jest niepełny, jednak księża mają nadzieję, że uda im się w ten sposób zainteresować młodzież religią.

Pierwsza internetowa transmisja mszy z Bath odbyła się wczoraj. Osoby, które w czasie trwania uroczystości załogowały się do serwisuhttp://www.broadbandreligion.co.uk mogły oglądać mszę, oraz śpiewać pieśni religijne wraz ze zgromadzonymi w kościele wiernymi (wcześniej w Internecie można było głosować, jakie utwory śpiewane będą podczas mszy).

Wielebny Alan Bain, który celebrował mszę, powiedział, że celem, który przyświecał mu podczas realizacji "internetowej mszy" była chęć przyciągnięcia do Kościoła młodych ludzi. Bain wyraził również nadzieję, że transmisja online zainteresuje także osoby starsze oraz chore, które nie mogą zjawić się w czasie nabożeństwa w kościele.

Więcej informacji:

http://www.broadbandreligion.co.uk