Szkoccy górale już w styczniu!

Zapowiadający się niezwykle interesująco RTS Highland Warriors uzyskał status Gold i trafił już do tłoczni. Premiera gry na zachodzie przewidziana jest na 22 stycznia 2003.

Fabuła gry przeniesie nas do średniowiecznej Szkocji walczącej o niepodległość z angielskim najeźdźcą. Highland Warriors pozwala graczom wcielić się w jeden z trzech dostępnych szkockich klanów: Mystique Clan, Highlanders, Merchant Clan lub przejąć rolę angielskich okupantów. Każda z dostępnych nacji posiada jednostki o zróżnicowanych charakterystykach i unikalnych zdolnościach niedostępnych dla innych formacji. Gra oferuje ponad 30 misji w trybie gry pojedynczej oraz umożliwia rozgrywkę sieciową, w której udział może wziąć do ośmiu graczy.

W Highland Warriors zastosowano silnik graficzny, który umożliwia oglądanie do 200 000 polygonów jednocześnie. Jednostki odwzorowane ze szczególnym pietyzmem składają się nawet z 8000 polygonów a animacje niezwykle realnie odwzorowują mimikę twarzy. Jak zapowiadają autorzy gry mocną stroną "górali" będzie wysoko rozwinięta AI, która będzie wyzwaniem nawet dla najbardziej doświadczonych graczy.