Szkockie dzieci "zmuszane" do grania na Nintendo DS

Grupa uczniów ze szkockich szkół podstawowych została poddana ciekawemu eksperymentowi, który miał na celu zwiększenie ich umiejętności poznawczych. W ramach badań dzieci każdego ranka miały obowiązek grać przez pewien czas na konsoli Nintendo DS.

Badaniami została objęta grupa 900 dzieci z szesnastu różnych szkockich szkół podstawowych. Każde z nich dostało za darmo przenośną konsolę do gier japońskiej firmy Nintendo - Nintendo DS. Młodzi uczestnicy eksperymentu zobowiązali się, że codziennie rano będą przeprowadzali 20-minutową sesję z nowym gadżetem, podczas której będą między innymi rozwiązywali różne pamięciowe łamigłówki.

Po 10 tygodniach eksperymentu młodzież poddana została ponownemu testowi, który potwierdził średni 10-procentowy wzrost w liczbie zdobywanych przez nie punktów. "Wykorzystanie w edukacji narzędzi wykorzystujących gry ma wiele zalet - pozwala nam na dostarczenie uczniom informacji w sposób, który nie tylko do nich trafia, ale też dodatkowo ich angażuje i motywuje do nauki" - skomentował Derek Robertson ze szkockiej agencji Learning and Teaching.

Warto dodać, że Nintendo DS jest obecnie używana przez japońskie dzieci do nauki ponad 2000 znaków Kanji.

Źródło: Timesonline.co.uk


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: