Szkodliwa łata dla Windows 2000

Najnowszy Service Pack dla Windows 2000 może powodować niewłaściwe działanie firewalli, zabezpieczających przed atakiem z Internetu.

Udostępniony przez Microsoft Service Pack dla systemu Windows 2000 może narazić niektórych użytkowników na problemy podczas korzystania z Internetu. Instalacja uaktualnienia powoduje bowiem nieprawidłowe działanie dwóch popularnych ścian ogniowych - ZoneAlarm 2.1 i BlackICE Defender 2.1. Producenci owych aplikacji, firmy Zone Labs oraz Network ICE, opublikowali już własne poprawki do Service Pack 1.

Gregor Freund, prezes Zone Labs, wyjaśnił, iż firma otrzymała od Microsoftu kod źródłowy SP1. "Kiedy zorientowaliśmy się, że coś jest nie tak, to tysiące ludzi pobrało SP1 i zainstalowało go w swoich systemach. Poprawka ustawiała nasz firewall w pozycji safe mode, który blokuje połączenie z siecią. Na szczęście udało nam się to poprawić i wszystkim osobom, których ten problem dotknął, polecamy pobranie odpowiedniego patcha: www.zonelabs.com/download_patch.htm".

W podobnym tonie brzmiała wypowiedź Johna Myunga z Network ICE - "Microsoft przedstawił nam próbny kod SP1, ale był on nieco inny od finalnego. Nasi inżynierowie stworzyli już jednak poprawkę, którą można pobrać z witryny: netice.com/html/blackice_defender_update.html".

Trzeci z producentów popularnych firewalli, Symantec, nie stwierdził problemów w swoich oprogramowaniach: Norton Personal Firewall i Norton Internet Security 2000 po uaktualnieniu systemu Windows 2000.

Więcej informacji:

www.zonelabs.com/

netice.com/

www.symantec.com/


Zobacz również