Szkoła Hakerów: jak zostać hakerem w jedną lub dwie noce?

Na głównej witrynie Szkoły Hakerów znajdziemy retoryczne pytanie: "Jak Zostać Hakerem w 1 Lub w 2 Noce, Nie Posiadając Doświadczenia?". Twórcy witryny gwarantują, że "(...) sekrety Szkoły Hakerów działają jak magia dla każdego, kto ma komputer i klawiaturę." Ot, weźmy pierwszego z brzegu, szarego człowieczka, Michała Zawadzkiego. Uwierzycie, że " zwiększył swoje umiejętności hakerskie dwukrotnie - w 2 godziny zapoznawania się ze szkoleniem". A Krzysztof Wanke "potroił szybkość łamania dowolnych haseł - po jednej radzie z pierwszego rozdziału"! Uznaliśmy, że to naprawdę niesamowita, wyjątkowo kusząca oferta. Nie mogliśmy się oprzeć, postanowiliśmy ją sprawdzić...

Szkoła Hakerów: jak zostać hakerem w jedną lub dwie noce?
"Szkoła Hackerów - interaktywny zestaw edukacyjny - haker - hack - hacker - hacking" - takie słowa widnieją w tytule witryny SzkolaHakerow.pl (obecnie pod adresem "Sekrety hakerów"). Zamieszczone na niej świadectwa wyglądają ni to śmiesznie, ni strasznie, ale trudno powiedzieć, żeby były przekonujące:

- Andrzej Kowalczuk, administrator sieci, wykrył trzy ataki na swój komputer, namierzył sprawców ...i posłał ich za kratki - dzięki trzem opisanym narzędziom.

- Magda Chorbacz zabezpieczyła swój komputer przed kolegami, którzy UKOŃCZYLI TEN KURS - w kilku prostych krokach.

Andrzejowi Kowalczukowi gratulujemy, posłanie sprawców za kratki w przestępstwie tego rodzaju to nie tylko wykrycie incydentu, ale przede wszystkim zabezpieczenie śladów na kilka niezależnych sposobów. Aż trudno uwierzyć, żeby wystarczyły tylko trzy narzędzia, skoro na samo logowanie danych musimy przeznaczyć minimalnie dwa!

Dalsze zapewnienia wyglądają jeszcze bardziej niewiarygodnie: "To co zaraz odkryjesz jest najbardziej potężną umiejętnością jaką kiedykolwiek mógłbyś mieć. Nieważne co się stanie z Twoim życiem, gdy już raz posiądziesz tę wiedzę będziesz zawsze mógł ją wykorzystać dla swoich korzyści. To zabierze Cię na sam szczyt bez względu na to co się stanie z Internetem czy jak daleko naprzód pójdzie technika. W końcu, Ty będziesz kontrolował bezpieczeństwo swoje i innych -- finansowe i technologiczne.

Grubymi nićmi szyte zapewnienia i pierwszy fałsz, który jesteśmy w stanie zweryfikować: "Oferuję prawie 2 kilogramy potężnej wiedzy mistrzów hackingu - to ostatni raz, w którym kiedykolwiek zobaczysz tę ofertę." Nadesłana do nas paczka z kompletem materiałów ważyła 0,92 kg (o niej dalej).

Szkoła Hakerów: jak zostać hakerem w jedną lub dwie noce?

Otrzymana paczka była odrobinę mniejsza od laptopa

O następnym akapicie boimy się nawet wspominać: "Wyobraź sobie, że specjalnie dla Ciebie zebrano kilku z najlepszych hakerów polskiej sceny. Która, swoją drogą, należy do najlepszych na świecie. Specjalnie dla tego kursu wybitni hakerzy pokazują Ci, podają jak na tacy swoje sekrety, techniki, które dały im sławę wśród społeczności hakerów. Oni mają uznanie wtajemniczonych. Firmy chcą im płacić GRUBE pieniądze za ich wiedzę i umiejętności."

A może skuszą Was finanse? Nie ma problemy, zaraz zaczniecie zamawiać grubą kasę: "Wyobraź sobie sytuację, w której budzisz się za pół roku i wskakujesz w spodnie Pierre Cardin za 900 pln. Jest dopiero 12. Zabierasz się do pracy. Odebrałeś właśnie zaliczkę na zlecenie warte 4 000 pln. Musisz tylko sprawdzić zabezpieczenia na stronie lokalnego banku. "To zajmie mi parę dni, potem napiszę raport i tylko poczekam jeszcze kilka dni, by nie pomyśleli sobie, że to takie łatwe" -- myślisz sobie. Przy okazji wykrywasz włamanie do banku. Lokalizujesz frajera. Dostajesz premię 3 tysiące. Jak bardzo kręcą Cię takie kwoty? To moja CODZIENNOŚĆ, a jak wygląda Twój kolejny dzień z życia wzięty?

Nas kręcą.