Szkolnictwo na odległośc przedłuży się do 26 kwietnia - poznaliśmy szczegóły

Wiemy już do kiedy potrwa przymusowe kształcenie na odległość. Podpisane dziś rozporządzenie wydłuża okres szkolnictwa przez internet do 26 kwietnia.

Już od jakiegoś czasu uczniowie i studenci zmuszeni są do nauki z domu. Do tej pory zadawane były prace domowe i prowadzone zajęcia w ograniczonej formie. Zostały również stworzone zasady dotyczące oceniania i klasyfikowania uczniów. Za to jak dokładne wygląda nauczanie w poszczególnych szkoła odpowiadają ich dyrektorzy.

Szkolnictwo na odległośc przedłuży się do 26 kwietnia - poznaliśmy szczegóły

To właśnie dyrektor ma za zadanie dobrać narzędzia potrzebne do nauki w oparciu o aktualne zalecenia medyczne poszczególnych uczniów. Jest wiele możliwych rozwiązań jakie mogą zostać wykorzystane do nauki - może być to smartfon, komputer bądź laptop, a nawet telefon. Należy uwzględnić nie tylko stan zdrowia ale również wiek czy stan rodziny.

Zobacz również:

  • SMSy o skierowaniu na kwarantannę - możesz zostać okradziony!
  • Blue Origin zabiera w kosmos kolejnych pasażerów

Również dyrektor decyduje jakie materiały będą realizowane w poszczególne dni. Nauczyciele mogą samodzielnie przygotowywać materiały dydaktyczne bądź korzystać z platformy rządowej rekomendowanej przez ministerstwo oświaty www.epodreczniki.pl.

Dodatkowo warto pamiętać, że rodzice dzieci w okresie przedszkolnym oraz uczniów klas 1-3 mogą złościć się do nauczycieli, mają oni obowiązek poinformować o dostępnych materiałach i możliwościach ich wykorzystywania.

Jeśli szukacie urządzenia, na którym Wasze dziecko mogłoby się uczyć to warto przeczytać Samsung zaprezentuje tani tablet Galaxy Tab A 8.4