"Szokująca Ziemia" na płytach Blu-ray

Do polskich odbiorców trafiła seria siedemnastu filmów dokumentalno-przyrodniczych pod tytułem "Szokująca Ziemia", które opowiadają o tajemnicach Wszechświata, prehistorii naszego globu oraz prowadzą w najdziksze i najbardziej zaskakujące jego zakątki. Każdy z dokumentów został zapisany w formacie Blu-ray, w wersji z polskim lektorem oraz oryginalnej z polskimi napisami.

W sklepach można już znaleźć dwanaście części serii, a w styczniu 2009 roku "Szokująca Ziemia" zostanie uzupełniona o kolejnych pięć odcinków.

"Filmy wchodzące w skład serii trafią do sprzedaży pojedynczo lub w zestawach składających się z 4 płyt i będą dostępne między innymi w sieciach handlowych Empik, Media Markt i Saturn oraz sklepach Kolporter, Euro RTV AGD Carrefour i Sellgros, a także w sklepie internetowym Stereo.pl i innych" - poinformował Tomasz Nowak, szef firmy APR Project DVD. "Wprowadzając serię Szokująca Ziemia przełamujemy też pewną granicę psychologiczną. Dotychczas barierą rozwoju tego formatu w Polsce była cena pojedynczej płyty, która wahała się pomiędzy dziewięćdziesiąt dziewięć, a sto dwadzieścia złotych. Będziemy się starali, żeby film z serii Szokująca Ziemia kosztował na półce pięćdziesiąt złotych, a więc tyle, ile dziś kosztuje premierowy film zapisany na płycie DVD."

Na pierwszej płycie z serii "Szokująca Ziemia" znalazły się dwa odcinki "Pierścień Ognia" i "Burza Planetarna", opowiadające o tajemnicach naszej planety. Pierwszy z nich pokazuje trzęsienia ziemi, najbardziej aktywne wulkany świata i wyjaśnia, dlaczego na Ziemi rośnie aktywność wulkaniczna. "Burza Planetarna" to z kolei opowieść o tym, jak nasza planeta i układ słoneczny zostały zmienione raz na zawsze przez jedną burzę asteroidów.

Druga płyta z serii "Szokująca Ziemia" zawiera także dwa odcinki - "Meteor Dinozaurów" i "Powrót Wielkich Huraganów". Część naukowców twierdzi, że gigantyczny meteor zabił dinozaury. Jednakże niedawne odkrycie ogromnego krateru przy wybrzeżach Australii dało podstawy do sformułowania nowej, kontrowersyjnej teorii dotyczącej tego wydarzenia.

"Powrót Wielkich Huraganów" to z kolei historia największych, najbardziej niszczycielskich huraganów, jakie kiedykolwiek przeszły przez Ziemię. Dowody potwierdzają, iż wiatry o prędkości nawet do 1100 km/h unicestwiły całe ekosystemy 3000 lat temu.

Kolejne płyty z serii "Szokująca Ziemia" to:

-"Etiopia. Czarny Samuraj" - to opowieść o plemieniu Surma, odizolowanej społeczności, która wykształciła kulturę siły. Mężczyźni stają do brutalnej walki - donga, by udowodnić swoją pozycję w grupie. W ich życie wpisana jest ciągła walka o przetrwanie.

-"Kamerun. Jaglavak. Książę insektów" - jedynym ratunkiem, by ocalić całe plemię przed atakiem kolonii termitów jest Jaglavak - Książę Insektów. To od niego zależy przetrwanie całego plemienia w porze suszy.