Szopka noworoczna z kart NVIDII

Satyryczny program "Saloon Gier" został stworzony przy udziale profesjonalnych kart graficznych NVIDIA Quadro FX, które posłużyły do przenoszenia w czasie rzeczywistym ruchów aktora na animowaną postać trójwymiarową.

"Saloon Gier" to cykliczny program polityczno-satyryczny, emitowany przez Program TVP 1 codziennie - w czasie Przerwy Świątecznej. Dodatkowo w Noc Sylwestrową widzowie będą mogli obejrzeć swoich "ulubionych" polityków przedstawionych w krzywym zwierciadle w godzinnej "Szopce noworoczej". Bohaterami programu są politycy, których karykatury zostały wykonane cyfrową techniką trójwymiarową.

Szopka noworoczna z kart NVIDII

Motion Capture to technika pomagająca w odwzorowaniu ruchu postaci znana od wielu lat. W Polsce zastosowano ją po raz pierwszy.

Przy produkcji programu wykorzystano najnowsze karty graficzne NVIDIA Quadro FX i jak twierdzi producent po raz pierwszy w Polsce do realizacji programu została wykorzystana technologia Motion Capture, umożliwiająca przenoszenie ruchu aktora na postać trójwymiarową w czasie rzeczywistym. Aktorzy ubrani byli w specjalne kostiumy wyposażone w aktywne diody, a system trakerów odczytywał ich pozycje w przestrzeni i wprowadzał dane do komputera. Praca w trybie rzeczywistym oraz efekty dzięki temu uzyskane możliwe były dzięki wykorzystaniu kart graficznych PNY NVIDIA Quadro FX 3000 oraz 64-bitowych procesorów AMD Athlon 64 oraz Dual AMD Opteron 248.