Szorstka przyjaźń Apple i Samsunga - procesory do iPad 2 i iPhone 4S produkuje Samsung

Procesor A5, będący sercem takich urządzeń jak iPhone 4S oraz iPad 2, jest produkowany w Teksasie przez największego wroga, konkurencyjnego Samsunga. Jak to możliwe?

Samsung vs Apple

Podczas gdy Apple z Samsungiem toczą boje w sądach (vide słynny proces Samsunga) o design iPada i podobieństwo Galaxy Tab do tablety Apple i prowadzą walkę o fotel lidera na rynku smartfonów, Apple jest całkowicie uzależniona od swojego rywala. Absurd?

Szorstka przyjaźń Apple i Samsunga - procesory do iPad 2 i iPhone 4S produkuje Samsung

Fabryka Samsunga w Austin

Procesor A5 dla Apple produkuje największy wróg czyli Samsung

Jak podaje brytyjski Guardian, procesor A5 napędzający iPhone 4S i iPad 2, jest produkowany w fabryce Samsunga w Austin w Teksasie. Koreański koncern zaczął dostarczać dla Apple procesory z tej fabryki w tym roku. Fabryka w Teksasie to największa zagraniczna inwestycja koreańskiego koncernu, opiewająca na 9 miliardów USD. Procesor A5, który zadebiutował w marcu w iPad 2 jest dwa razy szybszy od poprzednika A4, który nawiasem mówiąc również produkowany był przez Samsunga. Ponadto produkty Apple w całość składane są fabrykach firmy Foxconn, w Chinach i na Tajwanie.

Zobacz również:

  • Spory problem z Samsungami Galaxy S23, S23 Plus. Chodzi o aparaty
  • Apple Vision Pro zostało w końcu zaprezentowane. Oto najnowsze gogle VR od Apple

Apple - skoro tania produkcja, to skąd drożyzna w sklepach?

Skąd te bajońskie ceny Apple, skoro Samsung sprzedaje lepsze smartfony i tablety znacznie taniej od koncernu z Cupertino? Apple nie ma przewagi technologicznej, bo produkuje u Samsunga i w chińskim Foxconn, a ceny swoich produktów ma znacznie wyższe.

Szorstka przyjaźń Apple i Samsunga - procesory do iPad 2 i iPhone 4S produkuje Samsung

Logo Apple

Kupiłeś iProdukt? Płacisz za logo Apple

Prawda jest smutna - użytkownicy produktów Apple płacą za lans i logo nadgryzionego jabłuszka. Warto jednak się zastanowić - czy warto przepłacać za samo logo?

A co ty myślisz o produktach Apple? Czy warto dopłacać za logo z jabłkiem?


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: