Szóste urodziny IDG.pl - rozdajemy prezenty!

W lutym 2006 r. mija szósta rocznica uruchomienia serwisu IDG.pl. Tak ważną datę (wszak sześć lat w świecie Internetu to szmat czasu) trzeba odpowiednio uczcić. I choć przyjęło się, że z okazji urodzin jubilat otrzymuje prezenty - to my postanowiliśmy je rozdawać. Prezent od IDG.pl dostanie każdy internauta - nasza urodzinowa promocja polegać będzie na udostępnieniu za darmo archiwów naszych magazynów. Zakładając, że przeczytanie jednego artykułu trwa ok. 10 minut (choć z reguły zajmuje to dużo więcej czasu), to na pobieżną lekturę udostępnionych przez nas tekstów musicie zarezerwować sobie blisko 1000 godzin!

Prezentem dla internautów będzie otwarcie archiwalnych zasobów magazynów PC World, Digit, Gamestar oraz Zoom - do tej chwili, za dostęp do materiałów tych trzeba było zapłacić. Co ważne, wszystkie archiwa udostępnione zostaną bezterminowo - to nie będzie tygodniowa, czy też miesięczna promocja. Dzięki temu w każdej chwili czytelnicy będą mogli bez problemów uzyskać dostęp do archiwalnych numerów najpopularniejszych i najbardziej cenionych magazynów wydawanych przez firmę IDG Poland SA.

Szóste urodziny IDG.pl - rozdajemy prezenty!

IDG otwiera archiwa!

W większości przypadków udostępnione zostaną całe archiwa wybranych magazynów - wyjątkiem będzie archiwum PC Worlda. W tym przypadku udostępniona będą wszystkie wydania oprócz tych z ostatnich dziewięciu miesięcy.

Dla tych, którzy nie zdają sobie sprawy z tego, jaki ogrom tekstów to stanowi, mamy trochę szczegółów. W ramach urodzinowego prezentu udostępnimy zawartość 224 magazynów (13 numerów magazynu Zoom, 73 - Digita, 41 - Gamestara i 97 - PC World).

To przekłada się na 5648 pojedynczych tekstów (artykułów, recenzji, testów) - z czego zdecydowana większość, bo ponad 3,7 tys., pochodzi z zasobów magazynu PC World. Zakładając, że przeczytanie jednego artykułu trwa ok. 10 minut (choć z reguły zajmuje to dużo więcej czasu), to na pobieżną lekturę udostępnionych przez nas tekstów musicie zarezerwować sobie blisko 1000 godzin. Pamiętać też trzeba o obejrzeniu wszystkich załączonych do tekstów fotografii (grafik, schematów, tabel) - tych jest ponad 30 tys.

Internautów, którzy nie lubią procedur rejestracyjnych i logowania się, uspokajamy - dostęp do wszystkich materiałów udostępnionych w ramach obchodów szóstych urodzin IDG.pl będzie maksymalnie uproszczony. Nie trzeba będzie się logować, rejestrować, ani podawać e-maila - wystarczy wejść na stronę i już można przeglądać wybrane magazyny.

Więcej informacji na temat urodzinowej oferty IDG.pl znaleźć można na stronie: "IDG otwiera archiwa".