Szpiegom dziękujemy!

Zdążyłeś się już przyzwyczaić do złośliwego oprogramowania szpiegowskiego w Internecie. Oczywiście nie oznacza to, że masz tolerować je w swoim komputerze.


Zdążyłeś się już przyzwyczaić do złośliwego oprogramowania szpiegowskiego w Internecie. Oczywiście nie oznacza to, że masz tolerować je w swoim komputerze.

Oprogramowanie szpiegowskie (często nazywane również angielskim terminem spyware) zadomowiło się na dobre w Internecie. Stało się kolejnym, po wirusach komputerowych, codziennym kłopotem wielu użytkowników komputerów na całym świecie. W wypadku spyware'u ważne jest zarówno zapobieganie nieautoryzowanym próbom instalacji podejrzanych aplikacji w systemie operacyjnym, jak i skuteczna walka z już działającymi szkodnikami. Narzędzie o nazwie Webroot Spy Sweeper wywiązuje się z obu powyższych zadań śpiewająco.

Łowca szpiegów w akcji

Główny interfejs Webroot Spy Sweepera. Pogromca szpiegów jest gotowy do pracy.

Główny interfejs Webroot Spy Sweepera. Pogromca szpiegów jest gotowy do pracy.

Webroot Spy Sweeper może skutecznie wykryć i usunąć kłopotliwe oprogramowanie spyware, adware, a także zlokalizować i zneutralizować niepotrzebne pliki tymczasowe oraz innego typu śmieci pojawiające się podczas korzystania z przeglądarek internetowych. Dodatkowo monitoruje wszelkie próby instalacji aplikacji, kontrolek ActiveX czy próby zapisania określonych danych w pamięci operacyjnej oraz zmiany w rejestrze. Reaguje również na próby dodawania nowych modułów do listy aplikacji automatycznie uruchamianych po starcie Windows. Po dogłębnym skanowaniu twardych dysków komputera przedstawia zestawienie znalezionych plików i oferuje przeniesienie ich do kwarantanny (będziesz mógł je odzyskać, jeśli pojawią się jakiekolwiek komplikacje). Dzięki systemowi specjalnych tarcz chroniących przez cały czas najważniejsze komponenty systemu operacyjnego Webroot Spy Sweeper stanowi skuteczną zaporę dla niepożądanych, niebezpiecznych plików.

Phileas, wielki podróżnik

Phileas to nieocenione źródło informacji o oprogramowaniu szpiegowskim w Internecie. Tablica kontrolna systemu w centrum badawczym firmy Webroot.

Phileas to nieocenione źródło informacji o oprogramowaniu szpiegowskim w Internecie. Tablica kontrolna systemu w centrum badawczym firmy Webroot.

Prawdziwa siła Webroot Spy Sweepera tkwi w często aktualizowanych, rozbudowanych bazach sygnatur, zawierających informacje o najnowszych programach szpiegowskich i innych szkodliwych plikach. To wszystko możliwe jest dzięki zautomatyzowanemu systemowi wykrywania programów spyware w Internecie o nazwie Phileas, znajdującemu się w odosobnionej i bezpiecznej lokalizacji, w specjalnym ośrodku badawczym firmy Webroot. Phileas wyposażony w specjalne boty (maszyny skanujące) gromadzi kompleksowe informacje o nowych programach szpiegowskich i podejrzanych adresach URL. Tablica kontrolna systemu (widoczna na ilustracji obok) pomaga specjalistom z firmy Webroot określić miejsce pochodzenia plików i ocenić skalę zagrożenia.

Boty systemu Phileas mogą sprawdzić nawet kilkadziesiąt milionów witryn internetowych dziennie. Znalezione pliki są porównywane z bazą zidentyfikowanych zagrożeń i przesyłane do dalszej analizy w wyspecjalizowanych laboratoriach.

Półroczna rozprawa ze szpiegami trwa!

W czasie trwania specjalnej akcji miesięcznika PC World Komputer pod hasłem "Solidna ochrona", przy współpracy z firmą Dagma Sp. z o.o., poczynając od wydania kwietniowego PCWK 4/2006 przez sześć miesięcy, tj. do wydania PCWK 9/2006 włącznie, na płytach dołączanych do poszczególnych numerów będziemy zamieszczać najnowsze wersje oprogramowania antyszpiegowskiego Spy Sweeper firmy Webroot i comiesięczny specjalny kod (w pliku w folderze programu i przy opisie programu na płycie), na podstawie którego po bezpłatnej rejestracji na stroniehttp://www.antyspyware.pl czytelnik otrzyma pocztą elektroniczną właściwy numer seryjny, niezbędny do instalacji i uruchomienia programu. Zamieszczona edycja programu to wersja w pełni funkcjonalna, której okres działania jest współbieżny z miesięcznym okresem "życia" danego wydania PCWK na rynku i każdorazowo dokładnie określony przy opisie programu na płycie, gdzie podany jest także niezbędny do rejestracji kod, ważny TYLKO dla danego wydania PCWK. I tylko w tym okresie dostępna jest także bezpłatna aktualizacja sygnatur spyware. W tym wydaniu pełna licencja i bezpłatna aktualizacja bazy sygnatur dostępne są od 20.04.2006 do 20.05.2006 włącznie. Czytelnik regularnie kupujący miesięcznik PCWK zyskuje możliwość pełnej ochrony antyszpiegowskiej przy użyciu jednego z najlepszych na świecie programów antyspyware. Bezpłatnie!

Taniej!

Tym czytelnikom, którzy zarejestrowali Spy Sweeper, firma Dagma gwarantuje możliwość zakupu - za 90 procent kwoty podanej w cenniku - uaktualnienia rocznej wersji programu.