"Sztuka spadania" na DVD

16 czerwca odbędzie się premiera wydania DVD najnowszego filmu Tomasza Bagińskiego (autora "Katedry"), zatytułowanego "Sztuka spadania". Mimo, iż sam film trwa tylko 6 minut, nabywcy płyty nie powinni być zawiedzeni - na krążku znajdzie się 70 minut dodatków, zaś w pudełku - specjalne wydanie komiksu Wilq Superbohater.

Akcja filmu rozgrywa się w zapomnianej bazie wojskowej gdzieś na Pacyfiku - wysyłani są tam zasłużeni oficerowie, których wojsko nie może się jeszcze pozbyć, a którzy w wyniku wypełnionych misji stracili rozum i kontakt z rzeczywistością. Tam, w oddaleniu od cywilizacji, praw i kodeksów pielęgnują swoje dziwactwa. Sierżant Al pielęgnuje miłość do młodych i dzielnych żołnierzy. Doktor Friedrich pielęgnuje swój talent fotograficzny. A stary, psychicznie zagubiony Generał tworzy sztukę. Nie na papierze i nie na płótnie. Inaczej...

Dźwięk zapisany będzie w Dolby Digital 5.1, DTS i 5.1 Circle Surround, zaś obraz w formacie 16:9 (1.85:1, anamorficzny). Wśród dodatków specjalnych na płycie znajdziemy:

- 30-minutowy materiał dokumentalny, odsłaniający kulisy powstania filmu

- dodatkowe materiały prezentujące użyte techniki wraz z komentarzami twórców

- trzy krótkie filmy animowane: "Mantis" (5 min, reż. Grzegorz Jonkajtys), "Undo" (3 min, reż. Marcin Waśko), "REF" (3 min, reż. Łukasz Pazera)

- film "Za kulisami studia Platige Image"

- dokument porównujący animatik i finalny film.

Część dodatków dostępna będzie jedynie dla użytkowników komputerów - będzie to m.in. specjalna wersja filmu "Sztuka spadania" w wersji High Definition w formacie QuickTime 7.

Wydanie DVD "Sztuki spadania" dostępne będzie z dwustronną okładką.

Wydanie DVD "Sztuki spadania" dostępne będzie z dwustronną okładką.

Nabywcy wydania DVD w pudełku znajdą również specjalne wydanie kultowego komiksu Bartosza i Tomasza Minkiewicza - Wilq Superbohater pt. "Sztuka wypatrywania robotów" (rzecz o tym, jak film animowany może wpłynąć na bezpieczeństwo średniej wielkości miasta wojewódzkiego).

Ciekawostką wydania jest również dwustronna okładka - nabywca będzie mógł sam wybrać, która wersja bardziej mu odpowiada.

Więcej informacji:

http://www.fallen-art.com


Zobacz również