Szukaj z Nano

Nano - darmowy dodatek do przeglądarek - ułatwia odnajdywanie informacji i produktów.

Z witryny www.nano.com można bezpłatnie pobrać narzędzie, które wspomaga proces serfowania po sieci i wyszukiwania informacji. Zainstalowane w przeglądarce Nano pobiera oraz prezentuje, w dodatkowym kontekstowym okienku (prawy klawisz myszy), dodatkowe informacje o przeglądanej w danej chwili przez użytkownika witrynie.

Okienko Nano zaopatrzone jest w cztery zakładki: What to Read, What to Buy, What to Do i Reference (Co czytać, Co kupić, Co robić i Odnośniki). Zakładka What to Read wyświetla linki do artykułów powiązanych tematycznie z właśnie czytanym, a What to Buy linki do dostępnych produktów. Zakładka What to Do prowadzi do stron WWW, na których można wziąć udział w jakiejś aktywności sieciowej: od zapisania się na listę e-mailingową, do wirtualnej pogawędki, a zakładka Reference wyświetla odnośniki do sieciowych encyklopedii i dodatkowych źródeł związanych z danym tematem.

"Nano czerpie informacje z baz danych dostarczanych przez kilkuset dostawców i kiedy zostaje uaktywnione, skanuje strony WWW, eliminuje mniej istotne informacje, takie jak reklamy i odnośniki, i koncentruje się na tekście artykułu w poszukiwaniu dodatkowych informacji" - twierdzi Neal Shenoy, prezes firmy. Rezultaty wyświetlane są według stopnia ich dokładności, a gdy Nano nie znajdzie żadnych odnośników, proponuje inne formy wyszukiwania, a nie bezużyteczne linki.


Zobacz również