Szukanie właścicieli domen

Nowy serwis firmy Network Solution umożliwi szybkie sprawdzanie, czy interesująca nas nazwa domeny istnieje, czy została zarejestrowana i kto jest jej właścicielem.

Network Solution do niedawna była jedyną firmą rejestrującą domeny: .com, .net, .org. Teraz podobne usługi oferują także inne firmy. W ramach konkurencji Network Solution rozszerzyła ofertę, udostępniając w sieci własną bazę danych na temat domen internetowych. Firma zapowiada, że najpóźniej za 4 lata w bazie znajdą się informacje o domenach z całego świata. Wszystkie nowo rejestrowane domeny będą natychmiast wprowadzane do bazy danych, w której pojawią się nawet informacje dotyczące administratora konkretnej domeny. Istnienie centrum informacyjnego popiera wiele firm zajmujących się rejestracją domen.

Network Solution dołożyła wszelkich starań, aby korzystanie z umieszczonego na stronie narzędzia było łatwe, m.in. opracowała nowy interfejs graficzny i umożliwiła użytkownikom poszukiwanie informacji wg różnych kryteriów (nazwa domeny, jej właściciel, adres IP). "Część osób korzystających z naszej bazy będzie webmasterami albo administratorami" - twierdzą szefowie Network Solution. - "Wraz z rozwojem Internetu i tym samym naszego serwisu będziemy chcieli dotrzeć do jak największej liczby konsumentów, którzy nie znają technicznych podstaw sieci komputerowych i nie wiedzą, co to jest DNS (Domain Name Server - serwer domen internetowych)".

Więcej wiadomości: www.networksolutions.com