Szukasz laptopa? Prezentujemy 3 ciekawe propozycje: maszynę dla wielbicieli gier i 2 uniwersalne modele do wszechstronnych zastosowań

Jaki laptop łączy przystępną cenę, ergonomię i wydajność? Choć wybór konkretnego modelu zależy od indywidualnych oczekiwań, to bogata oferta producentów sprzętu pozwala na wybranie urządzeń, które zainteresują zarówno graczy, jak i użytkowników poszukujących uniwersalnego, solidnego sprzętu do wszechstronnych zastosowań.

HP 15-AK057 GAMING

Przed laty słowa „laptop do gier” brzmiały jak oksymoron. Mobilność wymuszała na producentach sprzętu wiele daleko idących kompromisów, które znajdowały odzwierciedlenie zarówno w cenie, jak i osiągach przenośnych komputerów.

Tamte czasy należą już na szczęście do odległej przeszłości, a gracze nie są skazani jedynie na komputery stacjonarne albo laptopy gabarytami i wagą zbliżone do małego czołgu.

Przykładem sprzętu do gier, który – nie rezygnując z mocy obliczeniowej – zachowuje poprawny wygląd i nie przytłacza ani wzornictwem, ani masą, jest model HP 15-AK057 GAMING. To podrasowany model z linii Pavilion, w którym znajdziemy kilka istotnych z punktu widzenia graczy cech.

Szukasz laptopa? Prezentujemy 3 ciekawe propozycje: maszynę dla wielbicieli gier i 2 uniwersalne modele do wszechstronnych zastosowań

Laptop został zaprojektowany z wyczuciem. Poza zielonym motywem przewodnim nie szokuje ekstrawagancją czy zabawami z formą zachowując to, co najważniejsze, do chwili bliższego poznania.

Sercem urządzenia jest 4-rdzeniowy Intel Core i5 szóstej generacji, czyli oparty na 14nm mikro-architekturze Skylake, współpracujący z 8 GB pamięci RAM. Wspiera go karta graficzna GeForce GTX 950M z 4 pamięci, a za miejsce na dane odpowiada tandem napędów w postaci HDD o pojemności 1 TB i szybkiego SSD, oferującego 128 GB miejsca. To rozsądny pomysł: bez nadmiernego obciążenia dla portfela użytkownik otrzymuje połączenie szybkości z dużą ilością miejsca na dane.

Ważną, a niezbyt często spotykaną cechą jest również matowa matryca. 15,6-calowy panel o rozdzielczości Full HD to ukłon w stronę tych użytkowników, którzy korzystają z laptopa, poważnie traktując jego kluczową cechę, czyli mobilność. W takiej sytuacji ważne jest to, by ekran pozostawał czytelny nawet w warunkach oświetleniowych dalekich od ideału i – w przypadku modelu HP 15-AK057 tak właśnie jest. Kolejnej przewagi tego modelu laptopa nie zobaczymy, ale z pewnością dobrze ją usłyszymy – za dźwięk odpowiada bowiem zespół głośników, opracowanych przez prestiżową firmę Bang & Olufsen.

Wisienką na torcie jest w przypadku tego modelu dopracowana ergonomia. Wygodna klawiatura z wydzielonym panelem numerycznym może zostać podświetlona, rozpraszając mrok zieloną poświatą. Bez zarzutu jest również rozmieszczenie portów (2 USB 3.0, 1 x USB 2.0), które znajdują się w miejscach, gdzie podłączone urządzenia lub przewody nie będą ograniczały swobody ruchu dłoni.

ASUS K555LJ-XO1427T

Solidna, metalowa obudowa to znak rozpoznawczy modelu ASUS K555LJ-XO1427T. To wzorcowy przedstawiciel segmentu uniwersalnego sprzętu, odpowiedniego dla osób, które nie mając sprecyzowanych oczekiwań potrzebują komputera odpowiedniego do większości typowych zadań.

Producent wyposażył ten model w 15,6-calowy ekran HD, procesor Intel Core i5-5200U, 6 GB RAM-u i terabajtowy twardy dysk, a także dedykowaną kartę graficzną GeForce 920M z 2 GB pamięci.

Same podzespoły to jednak nie wszystko – warte wspomnienia są bowiem również te charakterystyczne dla sprzętu funkcje, które w bezpośredni sposób przekładają się na wygodę codziennego korzystania.

Szukasz laptopa? Prezentujemy 3 ciekawe propozycje: maszynę dla wielbicieli gier i 2 uniwersalne modele do wszechstronnych zastosowań

Funkcją taką jest m.in. ASUS Hybrid Engine, której działanie użytkownik zauważy w co najmniej dwóch przypadkach. Jednym z nich jest szybkie wznowienie pracy, co producent porównuje do doświadczenia, jakie towarzyszy wybudzaniu smartfona. Również i laptop ma być gotowy do pracy w zaledwie 2 sekundy po wybudzeniu. To jednak nie wszystko!

Ta sama technologia, optymalizująca zużycie energii, pozwala na czuwanie laptopa nawet przez 2 tygodnie. Pozostawiony w takim stanie komputer może być w każdej chwili wybudzony i uzyskać błyskawiczną gotowość do pracy.

Wisienką na torcie jest w przypadku tego laptopa współpraca z usługą ASUS WebStorage. To oferowana przez ASUS-a usługa, umożliwiająca łatwe przechowywanie, synchronizowanie i udostępnianie danych, przechowywanych w bezpiecznej, firmowej chmurze. Co istotne, funkcję tę można również wykorzystać w roli profesjonalnego backupu, pozwalającego na stworzenie i zarządzanie kopiami zapasowymi naszych najważniejszych danych.

Acer F5-573G-53FT

Laptopy z serii Acer Aspire F były ważnym punktem tegorocznej konferencji [email protected] Nic dziwnego – w udany sposób łączą wydajne jak na tę klasę sprzętu podzespoły z ergonomią i, co dla wielu użytkowników jest równie ważne, dopracowanym wzornictwem.

Acer F5-573G-53FT już na pierwszy rzut oka budzi zaufanie za sprawą solidnej, aluminiowej obudowy i nienagannej prezencji: 23 milimetry grubości nie ustanawiają wprawdzie nowego rekordu, ale w przypadku modelu z ekranem o przekątnej 15,6 cala (rozdzielczość HD) są wartością więcej, niż przyzwoitą.

Szukasz laptopa? Prezentujemy 3 ciekawe propozycje: maszynę dla wielbicieli gier i 2 uniwersalne modele do wszechstronnych zastosowań

Zaufanie budzi również lista podzespołów – procesor Intel Core i5 i karta graficzna GeForce 940MX oraz do 8 GB RAM-u to zestaw, wystarczający do większości typowych zastosowań. Użytkownik tego modelu doceni również szybkość, zapewnianą przez 256-gigabajtowy dysk SSD, a także bogactwo interfejsów: laptop oferuje aż 4 gniazda USB, a wśród nich również USB 3.1 typ C.

Acer przygotował przy tym kilka ważnych i ułatwiających życie funkcji. Poza optymalizacją każdej z wyświetlanych klatek za pomocą technologii ExaColor, jedną z kluczowych funkcji jest BluelightShield, czyli możliwość ograniczenia emisji niebieskiego światła.

To ważne dla osób, które korzystają z laptopa w godzinach nocnych i bezpośrednio przed zaśnięciem – ograniczenie emisji niebieskiego światła wpływa korzystnie na wydzielanie melatoniny, a tym samym ułatwia zasypianie i korzystnie wpływa na odpoczynek w nocy. W czasie długotrwałej pracy zmniejsza również zmęczenie oczu.

Na laptopie Acera nie zawiodą się również miłośnicy dobrego brzmienia. Z myślą o nich Acer opracował bowiem technologię TrueHarmony, która zapewnia wyjątkowo czysty i realistyczny dźwięk, co można usłyszeć m.in. podczas oglądania filmów lub w czasie grania.

Partnerem akcji jest NEONET

Szukasz laptopa? Prezentujemy 3 ciekawe propozycje: maszynę dla wielbicieli gier i 2 uniwersalne modele do wszechstronnych zastosowań