Szukasz prezentu dla dziecka na pierwszą komunię? Oto porady, jak wybrać hulajnogę elektryczną na prezent

Pierwsza komunia to ważny dzień w życiu każdego dziecka. Dobrym pomysłem na zaakcentowanie tego wyjątkowego wydarzenia jest idealnie dobrany prezent. W tym sezonie hitem są hulajnogi elektryczne.

Prezenty na pierwszą komunię stały się nieodłącznym elementem tradycji powiązanej z tym niezwykłym dniem. Jest to moment, w którym dzieciaki przechodzą z wieku dziecięcego w młodzieżowy, więc podarunki z tej okazji powinny oddawać ten moment przejścia. Wiele osób decyduje się więc na coś, co symbolizuje nie tylko większą odpowiedzialność, lecz również coraz większą samodzielność.

Ze względu na to bardzo popularnymi prezentami na komunię są rzeczy, takie jak zegarki czy rowery. Zegarek to pierwszy "dorosły" prezent, z kolei rower otwiera przed dziećki wiele możliwości usamodzielnienia się. Jednak wraz z rozwojem technologii, zmieniają się też potrzeby i pragnienia dzieciaków, a standardowy rower nieraz zastępujemy czymś trochę innym i bardziej dopasowanym do współczesnych czasów.

Mowa oczywiście o hulajnogach elektrycznych, które przez ostatnich kilka lat zawładnęły drogami miast w Polsce. Trudno się dziwić - jest to sprzęt bardzo wygodny, dający spore możliwości, a przy tym o wiele bardziej poręczny i kompaktowy niż rowery. Jest to też idealny podarunek na komunię, gdyż dzięki niemu dziecko będzie mogło poruszać się po mieście coraz bardziej samodzielnie, a więc zdobędzie bardzo potrzebną niezależność np. w dojeździe do szkoły czy podczas spotkań ze znajomymi w okolicach domu.

Jak wybrać hulajnogę elektryczną na komunię?

Oczywiście hulajnoga elektryczna na komunię powinna być także dopasowana do potrzeb i możliwości młodego użytkownika. Warto więc zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów, które sprawią, że korzystanie z nich będzie dla obdarowanego dziecka przyjemne oraz użyteczne.

  • Zasięg - Jednym z istotniejszych elementów korzystania z hulajnogi jest jej zasięg. Im większy, tym rzadziej będziemy musieli pamiętać o ładowaniu sprzętu i zabierze on nas na dłuższe przejażdżki. Pojemna bateria to ważny czynnik przy wyborze hulajnogi.
  • Moc - Tutaj zależność jest prosta. Im większa moc hulajnogi, tym szybciej będzie się rozpędzać i lepiej radzić sobie ze wzniesieniami.
  • Wielkość i ciężar - Trzeba też zwrócić uwagę na wielkość hulajnogi. Jako że jest to prezent dla dziecka, nie powinniśmy stawiać na największe, ciężkie modele, które mogą sprawić trudność w kierowaniu czy manewrowaniu. Lepiej wybrać trochę mniejsze i lżejsze opcje.
  • Bezpieczeństwo - Oczywiście bezpieczeństwo kierującego jest sprawą kluczową. Poza wyposażeniem młodych użytkowników hulajnogi w odpowiednie zabezpieczenia, takie jak kask, należy też wybrać modele z dobrym oznakowaniem. Warto też zwrócić uwagę na dodatki, takie jak tryby jazdy (np. tryb pieszy) czy też dobre hamulce tarczowe.

Oczywiście sam wybór hulajnogi to nie wszystko. Musimy też pamiętać o odpowiedni dobór akcesoriów, które sprawią, że jazda na takim pojeździe będzie jeszcze bezpieczniejsza. Pierwszym i najbardziej oczywistym elementem wyposażenia będzie kask, który jest idealnym partnerem dla hulajnogi elektrycznej i to nie tylko w przypadku młodych osób. Jednak jest jeszcze kilka akcesoriów, o których warto pomyśleć:

  • Ochraniacze na łokcie oraz kolana
  • Uchwyt na telefon
  • Uchwyt na bidon
  • Lusterka
  • Sakwa

Jaka hulajnoga na komunię dla dziecka?

Hulajnoga Siver City

Szukasz prezentu dla dziecka na pierwszą komunię? Oto porady, jak wybrać hulajnogę elektryczną na prezent

Hulajnoga Siver City to idealny wybór dla dzieci, które rozpoczynać będą swoją przygodę z hulajnogami elektrycznymi. Bardzo ważna jest jej niska waga wynosząca 13,1 kg, dzięki czemu sprzęt jest lekki i zwrotny, więc nie sprawi problemów z kierowaniem nawet tak młodym użytkownikom.

Co więcej, Siver City może się też pochwalić bardzo wysoką widocznością dzięki dużemu światłu stopu z tyłu oraz mocnym LED-owym reflektorom na kierownicy. Dzięki temu pojazd będzie widoczny w każdej sytuacji. Wraz z trzema trybami jazdy, które ograniczają prędkość hulajnogi, jest to idealny sposób na podniesienie bezpieczeństwa korzystania z pojazdu.

Warto także wspomnieć o ergonomicznej budowie hulajnogi, która mimo niskiej wagi wyposażona jest w wygodny, szeroki podest oraz szeroką kierownicę. Dzięki temu łatwo zachować na niej równowagę i przejechać nawet przez trudne, miejskie tereny.

Oczywiście nie ma tutaj żadnych kompromisów, jeśli chodzi o układ napędowy. Siver City została wyposażona w akumulator o pojemności 6 Ah, który w połączeniu z silnikiem o mocy 250 W zapewnia zasięg do 18 km. Dzięki temu na hulajnodze możemy szybko i dynamicznie poruszać się po całym mieście bez martwienia się o miejsce do doładowania baterii.

SPRAWDŹ TUTAJ

Hulajnoga Motus Scooty 8,5

Szukasz prezentu dla dziecka na pierwszą komunię? Oto porady, jak wybrać hulajnogę elektryczną na prezent

Inną interesującą propozycją jest również Motus Scooty 8,5. Jest to hulajnoga, która łączy w sobie sporą moc i niską wagę, dzięki czemu również jest idealnym sprzętem na komunię dla dziecka, które z większym urządzeniem może jeszcze sobie nie poradzić. Co więcej, interesująca stylistyka z ładnymi akcentami kolorystycznymi z pewnością spotka się z aprobatą obdarowanego dziecka.

Motus Scooty 8,5 został wyposażony w silnik bezszczotkowy o maksymalnej mocy 700 W, dzięki czemu bez problemu poradzi sobie nawet ze sporymi wzniesieniami, będąc przy tym dynamiczną hulajnogą o maksymalnej prędkości do 20 km/h. Co więcej, bateria o pojemności 7,8 Ah zapewnia nawet 25 km zasięgu, co otwiera ogromne możliwości zwiedzania na tym sprzęcie nie tylko najbliższych okolic, a także dojeżdżania do szkoły czy robienia sobie małych wycieczek z rodzicami.

Jednak nawet przy tak dużej mocy i zasięgu, Motus Scooty 8,5 nie traci na lekkości. Urządzenie waży jedynie 12,5 kg, więc nawet młodsi użytkownicy nie powinni mieć problemu z manewrowaniem hulajnogą czy nawet przeniesieniem jej z miejsca na miejsce.

Oczywiście nie będziemy też musieli martwić się o bezpieczeństwo dziecka korzystającego z Motusa Scooty 8,5. Hulajnoga wyposażona jest w światło przednie oraz hamulec tarczowy z sygnalizacją hamowania. Do naszej dyspozycji jest też system odzyskiwania energii, który nie tylko zwiększa zasięg hulajnogi, ale też pozwala na spokojne wyhamowywanie bez korzystania z ręcznego hamulca tarczowego.

Warto także wspomnieć o trybach jazdy, gdyż i tutaj Scooty 8,5 ma coś w zanadrzu. Dostępne są 3 ustawienia wspomagania. Standard rozpędzi nas do 20 km/h, ECO do 15 km/h, ale jest też wariant ZERO, który wyłącza silnik a jedynym napędem - jak w zwykłej hulajnodze - pozostaje tylko siła mięśni.

SPRAWDŹ TUTAJ