Szukasz słuchawek? Nokia właśnie zaprezentowała trzy nowe modele

Nokia produkuje już nie tylko smartfony. Inżynierowie zajęli się także produkcją akcesoriów. Właśnie zaprezentowano nowe słuchawki.

HMD Global od kilku lat jest w posiadaniu praw do korzystania z marki Nokia. Firma może produkować smartfony i tablety oraz klasyczne telefony komórkowe i umieszczać na nich logo kultowej Nokii. Mało kto wie jednak, że HMD Global posiada również prawa do produkcji akcesoriów firmowanych marką Nokia. HMD Global produkuje już telewizory Nokia, które dostępne są w Indiach, a teraz na rynku pojawią się również słuchawki True Wireless od Nokii.

Nokia Essential Wireless Headphones E1200

Nokia Essential Wireless Headphones E1200

Chińska firma HMD Global zaprezentowała właśnie trzy nowe zestawy słuchawkowe. Mowa o Nokia E1200 Essential Wireless Headphones, Nokia E3500 Essential True Wireless Earphones oraz Nokia E3200 Essential True Wireless Earphones.

Bazowy model Nokia Essential Wireless Headphones E1200 to słuchawki nauszne, które łączą się z urządzeniami mobilnymi za pośrednictwem Bluetooth lub przewodowo. Za jakość dźwięku odpowiadają 40 mm dynamiczne przetworniki, a o wygodę zadbają miękkie poduszki oraz aluminiowa obudowa pałąka słuchawek.

Nokia Essential Wireless Headphones E1200

Nokia Essential Wireless Headphones E1200

Nokia Essential True Wireless Earphones E3200 to pierwsze z dwóch słuchawek typu TWS - True Wireless. Model E3200 łączy się z urządzeniami za pośrednictwem Bluetooth 5.0. Słuchawki posiadają Ambient Mode, który dostosowuje dźwięk do otoczenia. Nie zabrakło także ochrony przez potem IPX Level 5. Producent informuje, że Nokia Essential True Wireless Earphones E3200 są w stanie pracować przez 17 godzin (łączny czas pracy słuchawek po doładowaniu z etui ładującego). Słuchawki posiadają wbudowane przyciski dotykowe i są kompatybilne z asystentami głosowymi.

Nokia Essential True Wireless Earphones E3200

Nokia Essential True Wireless Earphones E3200

Nokia Essential True Wireless Earphones E3500 to topowe obecnie słuchawki TWS produkowane przez HMD Global. Zestaw wyposażono w aktywną redukcję hałasu z otoczenia opartą na technologi Qualcomm cVc. Nie brakuje również technologii Ambient Mode, a za jakość dźwięku odpowiadają 10 mm przetworniki. Słuchawki Nokia Essential True Wireless Earphones E3500 jako jedyne posiadają wsparcie dla kodeka Qualcomm aptX. Nokia E3500 są w stanie pracować nawet przez 25 godzin (łączny czas pracy słuchawek po doładowaniu z etui ładującego) i podobnie, jak tańszy model E3200 posiadają certyfikat IPX5.

Nokia Essential True Wireless Earphones E3500

Nokia Essential True Wireless Earphones E3500

W chwili obecnej nie znamy jeszcze cen detalicznych. Nie wiemy również, kiedy słuchawki trafią do sprzedaży.

Sprawdź, ile kosztują słuchawki Apple AirPods.

Źródło: nokia.com