Szwedzcy politycy rozwiązują spory przy pomocy gry StarCraft 2

Politycy z różnych ugrupowań prezentujących inne poglądy walczą ze sobą na różne sposoby. Szwedzcy przedstawiciele parlamentu wybrali do tego celu nowoczesne narzędzie, jakim są… gry komputerowe. W najbliższą niedzielę rozpocznie się turniej w grze Starcraft 2 o nazwie Politikerstarcraft, w którym wezmą udział przedstawiciele różnych ugrupowań politycznych.

W Szwecji trwają obecnie przygotowania do wyborów, a politycy szukają nowych sposobów na dotarcie do wyborców. Teraz parlamentarzyści Riksdagu postanowili przekonać do siebie wyborców w dość niecodzienny sposób, mianowicie biorąc udział w turnieju w grę komputerową Starcraft 2. Nazwa szwedzkiego turnieju to Politikerstarcraft i zostanie on rozegrany już w najbliższą niedzielę.

Pomysł na rozgrywki polityków w Startcrafta 2 w Szwecji nie jest wcale taki nowy, jak mogłoby się wydawać. Pierwszy raz przedstawiciele rządu skandynawskiego kraju stanęli w cyfrowe szranki już w 2010 roku. Pierwszy taki turniej został zorganizowany przez Jonathana Riedera Lundkvista, posła Partii Piratów. Chciał on wykorzystać tą okazję do zwrócenia uwagi opinii publicznej na kwestie związane z cyfryzacją kraju i prawa autorskie.

Szwedzcy politycy rozwiązują spory przy pomocy gry StarCraft 2

Organizatorzy Politikerstarcraft mają nadzieję, że oficjalny, rządowy turniej w Starcraft 2 pomoże w zainteresowaniu polityką młodszych mieszkańców Szwecji. Całość odbędzie się z jeszcze większą pompą niż zazwyczaj. Udział w wydarzeniu wezmą nie tylko obecni szwedzcy posłowie, ale też politycy lokalni i kandydaci w nadchodzących wyborach.

źródło: dailydot.com