Szwedzi pomogą ulepszyć stabilizację obrazu w procesorach Qualcomm

Szwedzka firma Imint zajmie się opracowaniem algorytmów stabilizacji obrazu podczas nagrywania filmów w procesorach Qualcomm'a.

Imint to mała, wyspecjalizowana firma pochodząca ze Szwecji. Przedsiębiorstwo posiada w swoim portfolio rozwiązanie Vidhance - algorytm stabilizacji wideo, który stosowany jest między innymi w smartfonach produkcji Xiaomi, vivo, Oppo oraz OnePlus. Chińczycy z powodzeniem stosują europejskie rozwiązanie, aby poprawić jakość nagrywanych filmów wideo.

Szwedzi pomogą ulepszyć stabilizację obrazu w procesorach Qualcomm

Źródło: weareimint.com

Firma zaprezentowała niedawno kilka nowych algorytmów stabilizacji wideo, w tym Vidhance Selfie Video, czyli rozwiązanie do stabilizacji wideo nagrywanego za pomocą przedniej kamerki.

Zobacz również:

  • Zegarki z Wear OS jeszcze szybsze? Qualcomm zapowiada inwestycje
  • Lenovo zapowiada nowe tablety!

Szwedzka firma Imint rozpoczyna właśnie współpracę z największym producentem procesorów do smartfonów - Qualcomm'em. Dzięki rozwiązaniom zapewniającym stabilizacje obrazu na poziomie sprzętowym obecnym w smartfonach z procesorami Snapdragon, Imint zajmie się udoskonaleniem oprogramowania elektronicznej stabilizacji obrazu (EIS).

Imint wraz z Qualcomm'em pracują nad zmniejszeniem ilości energii potrzebnej do przetwarzania na potrzeby stabilizacji obrazu. Szwedzi zaczną od optymalizacji procesora Snpadragon 865 przeznaczonego do flagowych modeli.

Pierwszym rozwiązaniem Imint, które wykorzystuje technologie udostępnione przez Qualcomm jest Vidhance Selfie Mode. Do jego budowy wykorzystano procesor Qualcomm AI Engine piątej generacji wraz z ISP Spectra 485.

CEO Imint - Andreas Lidvandahl w oświadczeniu prasowym powiedział:

Nasza współpraca pozwala nam nadal koncentrować się na tym, co robimy najlepiej - na udoskonaleniach wideo i analizach - przy jednoczesnym ciągłym wykorzystywaniu najnowszych, przełomowych osiągnięć Qualcomm Technologies w celu podniesienia wydajności naszych rozwiązań.

Vidhance Selfie Mode wykorzystuje komponenty Qualcomm'a aby wykrywać obiekty w kadrze i zapewniać im ostrość niezależnie od ruchu kamery.

Sprawdź, ile kosztuje OnePlus 7T Pro z technologią Vidhance.

Źródło: gsmarena.com