Szwedzkie inwestycje Microsoftu

Microsoft otworzył w Sztokholmie Mobility Solutions Center - centrum rozwoju bezprzewodowych usług sieciowych.

Microsoft ogłosił otwarcie w Sztokholmie swego pierwszego centrum poświęconego rozwojowi bezprzewodowych aplikacji i usług sieciowych. Wybierając Szwecję jako bazę dla Mobility Solutions Center, Microsoft dołączył tym do amerykańskich firm przemysłu komputerowego, które wybrały ten skandynawski kraj na realizację projektów związanych z bezprzewodową komunikacją. W ojczyźnie Abby, Volvo i Ericssona swoje placówki założyły już m.in. Intel i Oracle.

Sztokholmskie centrum ma prowadzić Hjalmar Winbladh, były szef Sendit AB, szwedzkiej firmy zajmującej się tworzeniem programów do bezprzewodowego dostępu do danych, wykupionej przez Microsoft w ub.r. Również w zeszłym roku gigant z Redmond podpisał umowę o współpracy z firmą Ericsson, na mocy której szwedzki producent będzie wykorzystywał w swoich aparatach komórkowych internetową mikroprzeglądarkę Mobile Explorer.

Otwierając centrum, przedstawiciele Microsoftu poinformowali, że od lipca tego roku rozpocznie się dystrybucja najnowszej platformy Cellurar Smart Access 3.5, umożliwiającej świadczenie usług internetowych operatorom telefonii komórkowej.


Zobacz również