Szybka dziewiętnastka BenQ

Firma BenQ oficjalnie wprowadziła do swojej oferty nowy monitor LCD o oznaczeniu FP93G X+. O urządzeniu, które charakteryzuje się wyjątkowo szybką matrycą, wpominaliśmy niedawno przy okazji uzyskania przez nie logo "Works with Windows Vista" świadczącym o zgodności z najnowszym systemem operacyjnym Windows Vista.

BenQ FP93G X+ wyposażony został w matrycę o przekątnej wynoszącej 19 cali. Urządzenie dysponuje czasem reakcji matrycy na poziomie zaledwie 2 ms (sposób pomiaru - GTG). Umożliwia mu to technologia AMA (Advanced Motion Accelerator) opierająca się na specjalnym układzie, który kontrolując napięcie każdego piksela, pozwala na skrócenie przejść między odcieniami szarości. Dzięki takiemu rozwiązaniu można być spokojnym o płynne wyświetlanie nawet najbardziej dynamicznych obrazów - producent zapewnia, że urządzenie świetnie nadaje się np. dla graczy.

Z ujawnionych informacji wynika, że wyświetlany obraz charakteryzuje się jasnością sięgającą 300 cd/m2 oraz współczynnikiem kontrastu na poziomie 800:1. Użytkownik będzie mógł skorzystać z tradycyjnego analogowego złącza D-Sub oraz cyfrowego DVI. Niestety, producent nic nie wspomina o obsłudze technologii zabezpieczeń HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection).

Cena urządzenia, które powinno trafić do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu, nie została na razie podana.

Więcej informacji.