Szybka konwersja filmów 4K z WinX HD Video Converter Deluxe za darmo

Wraz z rozpowszechnieniem się filmów w jakości Ultra HD (4K), przed użytkownikami stanęły nowe wyzwania. Wiele urządzeń, a w szczególności te sygnowane logiem Apple, obsługuje jedynie wybrane formaty multimediów. Co za tym idzie, jeśli chcemy odtworzyć na nich swoje ulubione filmy z prywatnej kolekcji, jesteśmy zmuszeni dokonać konwersji na inny format. W przypadku plików wideo 4K ogromnym problemem jest jednak całkowity czas realizacji tego procesu oraz jego stabilność.

W jaki sposób konwertować pliki 4K szybko i bez błędów? Z pomocą przychodzą nam narzędzia korzystające ze specjalnych technologii sprzętowego wsparcia konwersji. Dobrym przykładem takiej aplikacji jest WinX HD Video Converter Deluxe, który umożliwia szybką i bezbłędną konwersję filmów nawet w jakości 4K.

Jedną z bardziej istotnych cech tego programu jest wykorzystanie ponad 370 kodeków audio oraz wideo. Dzięki temu mamy pewność, że niemal każda konwersja plików w jakości HD oraz UHD odbędzie się bez przeszkód. Bez problemu zmienimy format plików z MKV na AVI czy MP4, z MTS/M2TS na MOV/MPEG, z MP4 na AVI, z WMV na H264 oraz ze wszystkich powyższych do formatu dźwiękowego MP3. Warto podkreślić, że powyższe kombinacje to tylko pierwsze z brzegu przykłady.

Dość istotną kwestią jest także opcja konwersji plików 4K do mniejszych rozdzielczości (np. 1080p, 720p czy jeszcze mniejszych) w celu zmniejszenia całkowitego rozmiaru pliku czy skalowania do 4K w celu optymalizacji obrazu pod wyświetlacze wielkoformatowe. Dodatkowo, program doskonale poradzi sobie z dostosowaniem pliku do szczególnych formatów odtwarzanych na konsolach czy urządzeniach mobilnych takich jak iPhone, iPad, Xbox, Windows Phone oraz telefony i tablety z systemem Android (np. HTC One M8, HTC Butterfly, HTC Desire 816, Samsung Galaxy S8/S7/S6/S5/S4/S3/edge, Galaxy Note 8/7/5/4/Edge, Xperia Z4/Z5/C4/M4/XZ/X Compact, Google Mobile, Huawei Mate 10, Acer Mobile, Fujitsu czy Aquos) .

Cechą szczególną WinX HD Video Converter Deluxe jest dużo krótszy całkowity czas trwania całego procesu zmiany formatu. Wszystko dzięki sprzętowemu wsparciu konwersji. Aplikacja obsługuje bowiem takie technologie jak Intel QSV, MMX-SSE, Nvidia CUDA/NVENC, Hyper-threading oraz AMD 3DNow! Efektem tego jest nawet 5-krotne skrócenie całkowitego czasu konwersji. To szczególnie istotne w przypadku filmów w jakości 4K, których standardowy czas konwersji jest niezwykle długi - głównie za sprawą ogromnych rozmiarów pojedynczych plików.

Wielu użytkowników ucieszy zapewne także fakt, że WinX HD Video Converter Deluxe został wyposażony w funkcję bezpośredniego pobierania plików wideo z takich serwisów jak YouTube, Yahoo, Facebook, DailyMotion, Vimeo, Vevo, SoundCloud i wielu innych. Aplikacja jest w stanie zapisywać je w wysokiej jakości (możliwe jest nawet pobieranie plików w 4K jeśli takie źródło jest aktualnie dostępne) oraz w dowolnym wybranym formacie np. AVI, MPEG, WMV czy MOV. Możliwe jest także zapisywanie wideo w innych formatach np. 1920 x 1080, 2560 x 1140 czy 3840 x 2160.

Całkowicie dodatkową funkcją WinX HD Video Converter Deluxe jest obecność funkcji umożliwiających edycję plików wideo. Użytkownicy mają możliwość szybkiego wycinania wybranych fragmentów, łączenia kilku klipów w jeden czy też nanoszenia na posiadany materiał filmowy napisów w taki sposób, by nie stanowiły one osobnego pliku, a stały się integralną częścią filmu.

Reasumując, WinX HD Video Converter Deluxe bardzo dobrze sprawdza się jako aplikacja do pobierania oraz konwertowania plików wideo 4K. Prócz wydajności użytkownicy docenią mnogość możliwych formatów oraz rozdzielczości do wyboru, opcje edycyjne oraz funkcje pobierania plików z serwisów zewnętrznych.

Przypominamy, że w specjalnej świątecznej promocji WinX HD Video Converter Deluxe dostępny jest darmo dla wszystkich czytelników serwisu PC World.