Szybka, pojemna i wodoodporna karta Kingmax SDXC

Firma Kingmax zaprezentowała nową kartę pamięci SDXC (SD eXtended Capacity) o pojemności 64 GB. Co interesujące, jest ona wodoodporna.

Postęp w segmencie urządzeń rejestrujących obraz wiąże się z coraz większymi wymaganiami odnośnie wydajności oraz pojemności nośników odpowiedzialnych za jego składowanie. Obecnie na rynku znajduje się bowiem mnóstwo sprzętu cyfrowego (lustrzanki, kamery HD) wykonującego zdjęcia seryjne w wysokiej rozdzielczości lub rejestrującego materiał wideo w najwyższej jakości Full HD.

Aby sprostać tym wymaganiom, firma Kingmax skonstruowała nową kartę pamięci SDXC (SD eXtended Capacity), która może się pochwalić możliwością zmagazynowania 64 gigabajtów danych oraz maksymalnymi prędkościami zapisu/odczytu na poziomie 40/65 MB/s. Urządzenie, które jest zgodne ze specyfikacją UHS-I oraz SD Card v.3.01, obsługuje system plików exFAT (Extended File Allocation Table). Co więcej, cechuje się konstrukcją, dzięki której jest wodoodporne oraz zabezpieczone przed działaniem pyłu.

Niestety cena karty nie została podana.