Szybki Internet

Fast Internet over ISDN to rozwiązanie pozwalające na szybkie pobieranie plików i oglądanie multimedialnych witryn WWW. Usługi tego typu zaoferuje firma Asterix The ISDN, która otrzymała koncesję na świadczenie usług internetowych.

Fast Internet over ISDN to rozwiązanie, pozwalające na uzyskanie połączenia z siecią przy przepustowości ok. 240 Kb/s za pomocą linii ISDN. W czasie, który zwykły modem V.34 potrzebuje na otworzenie jednej strony, dzięki wykorzystaniu technologii ISDN można pobrać około siedmiu. Fast Internet over ISDN umożliwia szybkie pobieranie plików i komfortowe oglądanie multimedialnych witryn.

Technologia Fast Internet over ISDN korzysta z łączenia kanałów i kompresji danych w czasie rzeczywistym. Koszty transferu danych są minimalizowane dzięki użyciu trybu Short-Hold, który umożliwia przerwanie połączenia, gdy nie odbywa się transmisja, i szybkie nawiązanie komunikacji, gdy należy pobrać kolejne dane.

Przedsiębiorstwo Asterix The ISDN, które otrzymało koncesję na świadczenie usług internetowych, ma się zająć oferowaniem Szybkiego Internetu w Polsce. Wszyscy użytkownicy już teraz ISDN-u mogą zapoznać się z tą technologią - firma udostępniła serwer (pod numerem +42 639 53 70), wykorzystujący łączenie kanałów i kompresję danych. Po połączeniu się użytkownicy mogą skorzystać z zasobów FTP (ftp.fastinternet.asterix.pl, login i hasło: avm) i obejrzeć witrynę firmy (www.fastinternet.asterix.pl, taki sam login i hasło).


Zobacz również