Szybki Internet z UPC

Z szybkiego dostępu do Sieci przez satelitę będą mogli skorzystać abonenci Wizji TV, na przełomie roku PTK udostępni także Internet przez sieć kablową.

UPC już wkrótce zaoferuje użytkownikom nowe usługi - dostęp do Internetu przez satelitę i sieć telewizji kablowej. Z szybkiego dostępu do Sieci przez satelitę, już od października będą mogli korzystać abonenci należącej do UPC platformy Wizja TV. Usługa będzie realizowana poprzez specjalne satelitarne karty dostępowe instalowane w komputerach użytkowników za pośrednictwem których internauci będą odbierali dane z satelity. Transmisje w drugą stronę odbywać się będą poprzez modemy lub innego rodzaju łącza "naziemne".

PTK natomiast wprowadzi dostęp do Internetu przez sieć kablową. Usługa będzie udostępniona na przełomie roku, na początku w Warszawie i Krakowie. Przedstawiciele PTK dysponują "obrazem potencjalnego zainteresowania" i spodziewają się, że z tej możliwości dostępu do Sieci skorzystać może około 175 tys gospodarstw domowych. Usługa będzie wprowadzana stopniowo, później obejmie kolejne miejscowości. Prędkość transmisji ma być kilkakrotnie szybsza niż przy korzystaniu z dostępu do Internetu przez np. ISDN ale nie ujawniono jeszcze bliższych szczegółów na ten temat. PTK nie podało na razie cen określając ofertę jako "konkurencyjną". Jak utrzymuje UPC z usług PTK korzysta ponad 1,7 mln gospodarstw domowych w całej Polsce, liczba abonentów Wizji TV pod koniec pierwszego kwartału tego roku wynosiła ponad 300 tys.


Zobacz również