Szybki Panasonic Lumix DMC-GH2 zapowiedziany

Panasonic oficjalnie zapowiedział dziś swoj nowy kompakt z wymienną optyką - model Lumix DMC-GH2. Aparat będzie dużo szybszy i bardziej funkcjonalny od swojego poprzednika. Lustrzanka umożliwi także kręcenie filmów Full HD oraz robienie trójwymiarowych zdjęć.

Panasonic Lumix DMC-GH2 jest wyposażony w zupełnie nową 16,05-megapikselową matrycę Live MOS. Została ona zaprojektowana tak, by zwiększyć prędkość odczytu danych. W połączeniu z procesorem Venus FHD aparat umożliwi wykonanie zdjęć w prędkości do 5 klatek na sekundę i kontynuowanie procesu aż do zapełnienia karty. Przy zredukowaniu rozmiaru zdjęcia do 3MPix aparat pozwala na wykonywanie ujęć z prędkością 40 klatek na sekundę.

Szybki procesor umożliwia także zapis wideo Full HD (1080i) w formacie AVCHD z prędkością 60 klatek na sekundę. Lumix DMC-GH2 jest przygotowany do wykonywania zdjęć 3D. Wystarczy dołączyć do niego jeden z niedawno zapowiedzianych specjalnych obiektywów do trójwymiarowych ujęć. Niestety 3D nie działa w wypadku kręcenia filmów.

Zobacz również:

  • Panasonic przedstawia nowy obiektyw!
  • Lumix S1H, S1, S1R, S5 oraz BGH1 otrzymują nowe oprogramowanie

Czułość ISO aparatu mieści się w zakresie 160 - 12800. Panasonic DMC-GH2 został wyposażony w 3-calowy, obrotowy wyświetlacz, slot kart SD/SDHC/SDXC i wejścia USB oraz HDMI. Tak samo jak poprzednik, GH2 posiada dwa pokrętła do szybkiej zmiany ustawień.

Aparat Panasonica ma trafić do pierwszych sklepów 29 października. Sugerowana przez producenta cena wynosi 900 dolarów za sam korpus i 1000 dolarów w połączeniu z obiektywem Lumix G Vario 14-42mm f/3.5-5.6.