Szybki jak błyskawica

Hewlett-Packard zaprezentował nowy skaner o nazwie ScanJet 5200C, przeznaczony do prac biurowych.

Hewlett-Packard zaprezentował nowy skaner o nazwie ScanJet 5200C, przeznaczony do prac biurowych.

ScanJet 5200C może skanować z maksymalną rozdzielczością optyczną 600 dpi i 36-bitową głębią koloru (rozdzielczość interpolowana wynosi 1200 dpi). Urządzenie działa szybciej dzięki zastosowaniu, oprócz portu równoległego, złącza USB. Użytkownicy komputerów z portami USB będą mogli znacznie szybciej skanować, zaś ci, którzy korzystają ze starszej technologii, nie pozostaną osamotnieni. W systemie Windows NT 4.0 dostępny jest tylko interfejs równoległy. ScanJet 5200C jest następcą modelu 5100C.

Szybki jak błyskawica
Nowy model skanera ma szereg funkcji ułatwiających obsługę. Na panelu przednim umieszczono przycisk uruchamiający oprogramowanie Precision Scan 2.0, za pomocą którego można wysyłać faksy, kopiować, tworzyć dokumenty w formatach wykorzystywanych w Internecie: HTML i PDF oraz załączniki do poczty elektronicznej. W przeciwieństwie do innych skanerów, ScanJet 5200C nie wymaga dodatkowego przebiegu głowicy w celu optymalizacji parametrów skanowania. Jak szacuje producent, czas liczony od momentu wysłania komendy do otwarcia skanowanego dokumentu w odpowiedniej aplikacji (np. Microsoft Word) uległ trzykrotnemu skróceniu w stosunku do konkurencyjnych skanerów.

Zastosowana technologia inteligentnego skanowania znacznie upraszcza proces wyboru parametrów. ScanJet automatycznie dobiera rozdzielczość, głębię koloru, format pliku, itp. w zależności od rodzaju skanowanego obrazu (druk, zdjęcia) i zastosowania (strony internetowe, wydruki). Skaner może współpracować z popularnymi aplikacjami do tworzenia stron internetowych i poczty elektronicznej, a dołączone oprogramowanie obsługuje formaty plików HTML i PDF.

Do skanera dołączono program do edycji grafiki - Adobe PhotoDeluxe Bussines Edition, rozpoznawania pisma - Caere i zarządzania dokumentami - PageKeeper. Opcjonalnie dostępny jest 25-kartkowy podajnik dokumentów w cenie 815 zł.

W czasie przygotowania materiału do druku skaner nie był jeszcze dostępny do testów, ale biorąc pod uwagę zalety poprzednika, wprowadzone usprawnienia w modelu 5200C, w tym zwiększoną szybkość działania, można oczekiwać, że będzie się cieszył popularnością.