"Szybki kamień" graficzny

FastStone Image Viewer 1.5 to darmowa aplikacja przeznaczona do użytku domowego. Może służyć jako przeglądarka, konwerter i edytor plików graficznych. Nie zawiera oprogramowania typu adware lub spyware. W najnowszej wersji wprowadzono szereg zmian, które ułatwiają użytkownikowi korzystanie z programu.

FS Image Viewer

FS Image Viewer

Narzędzie posiada ładny, nowoczesny interfejs (można zmienić jego wygląd za pomocą skórek) oraz dopracowane opcje foto-retuszerskie. Te ostatnie nie oferują może nadzwyczajnych możliwości, ale zawierają wszystkie potrzebne narzędzia: obracanie, kadrowanie, korekcję jasności i kontrastu, a nawet narzędzia do przetwarzania wsadowego, co czyni go przydatnym również dla bardziej zaawansowanych użytkowników. Niestety program obsługuje niezbyt imponującą ilość formatów plików graficznych: JPEG, JPEG2000, GIF, BMP, PNG, PCX, TIFF, WMF, ICO, TAG, EMF, PXM, WBMP. Pliki typu TIFF, GIF, PCX, BMP, ICO, PNG, TGA, PXM, WBMP, JPEG, JPEG2000, PS, EPS, PDF można zapisać.

Co nowego?

W najnowszej wersji programu zastosowano algorytm usprawniający jego działanie i przyśpieszający czas ładowania danych. W menu opcji pojawiły się funkcje "Repeat" i "Display Filename in Full Screen Image". Klikając w miniaturkę obrazu, użytkownik może ją otworzyć w Windows Explorerze. Podczas pracy w trybie pełnoekranowym dostępna jest teraz opcja "Kopiuj/przenieś do folderu" zaś na pasku stanu widoczny jest rozmiar aktualnie przeglądanego folderu.

Więcej informacji na stronie producenta.