Szybkie 256 GB SSD od Samsunga

W ofercie firmy Samsung pojawił się nowy dysk typu SSD o pojemności 256 GB. Urządzenie jest bardzo szybkie - pozwala na odczyt danych z prędkością sięgającą 200 MB/s.

Nowy 2,5-calowy dysk typu SSD (Solid State Drive) pozwala na zmagazynowanie 256 GB danych i komunikację z komputerem za pomocą interfejsu SATA II. Urządzenie cechuje się niewielką grubością, wynoszącą 9,5 mm (pozostałe wymiary - 100,3 x 69,85 mm) oraz szybkim transferem danych, który przy odczycie sięga 200 MB/s, natomiast przy zapisie - 160 MB/s.

Flashowa nowość Samsunga

Flashowa nowość Samsunga

Co ważne, nowość została zbudowana w oparciu pamięci NAND wykonane w technologii MLC (Multi-Level-Cell). Pomimo tego cechuje się podobną niezawodnością jak urządzenia korzystające z chipów SLC (producent podaje, że średni czas "międzyuszkodzeniowy" MTBF (Mean Time Between Failures) jest na poziomie jednego miliona godzin). Warto też wspomnieć o poborze mocy sięgającym 0,9 W oraz mniejszych kosztach produkcji (w porównaniu do dysków SLC).

Nowy dysk trafi do masowej produkcji we wrześniu. Producent deklaruje również, że w czwartym kwartale pojawi się na rynku także jego 1,8-calowa wersja.