Szybkie LCD do montażu wideo

EIZO poszerzyło ofertę o wyświetlacz LCD, który jak twierdzi producent, ze względu na krótki czas reakcji matrycy doskonale nadaje się do oglądania filmów i obróbki wideo.

Monitor LCD EIZO S1910

Monitor LCD EIZO S1910

Urządzenie należy do linii SlimEdge, a jego symbol to S1910. Zastosowana w modelu S1910 matryca o przekątnej 19" i rozdzielczości 1280x1024, charakteryzuje się szerokimi kątami widzenia (do 178 stopni w pionie i w poziomie), kontrastem na poziomie 1000:1 oraz jasnością 250 cd/m2. Dzięki wykorzystaniu technologii Overdrive Circuit znacznie skrócono czasy reakcji panelu - do 16ms (przejście czerń-biel-czerń) i do 12ms (przejście pomiędzy poszczególnymi tonami). Monitor wyposażony jest zarówno w cyfrowe złącze sygnałowe DVI-D, jak i analogowe D-Sub mini 15-pin.

S1910 daje użytkownikom szeroki zakres kontroli parametrów wyświetlanego obrazu. Poprzez menu OSD lub dzięki wykorzystaniu oprogramowania ScreenManager Pro for LCD, można regulować jasność, nasycenie, odcień, wzmocnienie, temperaturę barw (w zakresie od 4000K do 10000K ze skokiem co 500K) oraz wartość współczynnika gamma. Zaszyta w elektronice monitora funkcja 10-bitowej korekcji krzywej gamma sprawia, że wszelkie przejścia tonalne wyświetlane są ponadstandardowo płynnie.

Użytkownik ma do wyboru jeden z pięciu trybów funkcji FineContrast: Text, Picture, Movie, Custom oraz sRGB. Każdy z nich ma indywidualnie dobrane takie parametry, jak jasność, kontrast, nasycenie kolorów, temperaturę barw oraz wartość współczynnika gamma. Przełączanie pomiędzy trybami następuje po naciśnięciu przycisku na przedniej ściance monitora. Po podłączeniu monitora z komputerem dołączonym kablem USB oraz uruchomieniu aplikacji ScreenManager Pro for LCD możliwe jest przypisanie odpowiedniego trybu pracy do każdej wykorzystywanej aplikacji, a zmiana trybu następować będzie całkowicie automatycznie.

FlexScan S1910 sprzedawany będzie z dwiema różnymi podstawami. Pierwsza, znana z innych modeli serii SlimEdge umożliwia pochylenie monitora o kąt od 0 do 41 stopni, obrót wokół osi pionowej o kąt 35 stopni w prawo i w lewo, regulację wysokości do 100 mm oraz pracę w orientacji portretowej. S1910-AS wyposażone są w podstawę ArcSwing 2. Pozwala ona na pochylenie matrycy pod kątem do 65 stopni, co sprawia, że pozycja użytkownika podczas czytania dłuższych tekstów zbliżona jest do tej, jaką przyjmuje podczas czytania książki rozłożonej na blacie biurka. Inne możliwości regulacji położenia obejmują obrót o kąt 172 stopnie w prawo i w lewo oraz regulację wysokości w zakresie do 104 mm. Konstrukcja obudowy zgodna jest ze standardem montażowym VESA.

Urządzenie objęte jest 5-letnią gwarancją. Cena nie jest jeszcze znana.


Zobacz również