Szybkie karty SanDisk dla Nikona D90

Firma SanDisk Corporation zaprezentowała nową linię kart pamięci - SanDisk Extreme III 30MB/s Edition - skonstruowanych głównie z myślą o cyfrowej lustrzance Nikon D90. Jak łatwo się domyślić, cechują się one wydajnością sięgającą 30 megabajtów na sekundę.

Nowe karty pamięci SanDisk Extreme III 30MB/s Edition SDHC oferują 50-procentowy wzrost wydajności w porównaniu do wcześniejszych modeli 20 MB/s. Skonstruowane zostały głównie z myślą o cyfrowej lustrzance Nikon D90 - pozwalają na zapisanie 39 zdjęć wykonywanych w trybie ciągłym z prędkością 4,5 klatki na sekundę w plikach o objętości 6 MB, zapisywanych w trybie JPEG L Fine.

"Wysoka pojemność i znakomita wydajność kart SanDisk Extreme III 30MB/s Edition SDHC daje użytkownikom swobodę wykonywania wielu zdjęć w wysokiej rozdzielczości oraz nagrywania materiałów wideo" - tłumaczy Susan Park, dyrektor ds. marketingu produktów konsumenckich odpowiedzialna za promocję wydajnych kart SanDisk. "Połączenie naszej nowej technologii zastosowanej w kartach SanDisk Extreme III 30 MB/s Edition SDHC z aparatem Nikon D90 pozwala uzyskać najwyższą wydajność" - dodaje Susan Park.

SanDisk Extreme III 30MB/s Edition

SanDisk Extreme III 30MB/s Edition

Warto też wspomnieć, że według firmy badawczej IDC, popyt na cyfrowe lustrzanki wzrasta - ich sprzedaż na świecie zwiększyła się w ubiegłym roku o 41%, czyli w tempie niemal dwukrotnie wyższym niż cały rynek aparatów cyfrowych.

Nowe karty dostępne są w kilku wersjach o pojemności 4 GB, 8 GB i 16 GB. Do sprzedaży powinny trafić we wrześniu.


Zobacz również