Szybkie matryce

Viewsonic wprowadza do sprzedaży nową serię monitorów ciekłokrystalicznych wyposażonych w innowacyjne technologię 3-LCD i SuperClear.

Specjalista w dziedzinie monitorów, firma Viewsonic poinformowała o wprowadzeniu na rynek nowych serii paneli LCD - VP150 i VG175. Jak utrzymuje producent, nowe monitory charakteryzują się niespotykaną jakością obrazu dzięki zastosowaniu opracowanej przez firmę technologii SuperClear MVA. Wykorzystuje ona m.in. specjalne grupowanie elementów matrycy ekranu w płaszczyźnie pionowej, dające w efekcie ostrzejszy obraz o żywszych i głębszych kolorach. Firma zapewnia, iż nowe panele doskonale nadają się do wyświetlanie statycznych obrazów fotograficznej jakości, oferując kąt patrzenia ponad 160 stopni.

W produkcji panelu Viewsonic zastosowała również innowacyjną technologię 3X-LCD, dzięki której znacznie poprawiono "czas reakcji" ekranu na zmiany w wyświetlanym obrazie. Producent utrzymuje, że zapewnia to bardzo płynne wyświetlanie szybkich scen, np. w grach czy filmach, bez efektu "opóźnienia" czy "smużenia", charakterystycznego dla niektórych, nie tylko pasywnych, matryc LCD.

Multimedialny, 15-calowy model VP150 oferowany jest w cenie 1185 USD, natomiast 17-calowy VG175 kosztuje 1999 USD.


Zobacz również