Szybkie porady dla użytkowników pakietu Microsoft Office

Czy jesteś sfrustrowany działaniem elementów pakietu Microsoft Office? Nasze szybkie porady pomogą Ci w dostosowaniu ustawień w programach takich jak Word czy Outlook.


Ciężko jest być naprawdę produktywnym, kiedy pakiet do prac biurowych nie jest zoptymalizowany do stylu pracy danej osoby. Oto kilka szybkich porad, które pomogą rozwinąć i przystosować pakiet Microsoft Office do Twojego stylu pracy.

Usunięcie opcji Autokorekty w Microsoft Office

Czas wykonania: około 30 sekund

Jeśli nie chcesz, żeby ". . ." stawały się elipsą, a "-" zmieniał się w długą na całą szerokość strony poziomą linię, czy też nie lubisz innych automatycznych "poprawek", które pakiet Microsoft Office wprowadza sam z siebie, zapoznaj się z poniższymi krokami.

Wpisz słowo lub sekwencję znaków, którą chcesz zmienić - i przestań pisać od razu w momencie zadziałania funkcji Autokorekty. Zobaczysz małą ikonę z błyskawicą, która pojawi się na ekranie, zaraz obok poprawionego tekstu.

Kliknij ikonę błyskawicy i wybierz drugą opcję z otwartego menu. Opis tej opcji zmienia się w zależności od tego, jakie zmiany zostały dokonane w danym słowie podczas korekty. Dla przykładu: jeśli zaczniesz zdanie z małej litery, to pojawi się tam Powstrzymaj funkcję Autowersaliki dla pierwszych liter w zdaniach. Wybranie tej opcji z menu wyłączy funkcję Autokorekty na stałe.

Dla bardziej szczegółowych ustawień Autokorekty albo w celu usunięcia specyficznego słowa z listy automatycznych poprawek pakietu Office (na przykład własnego nazwiska), kliknij na przycisk Office i przejdź do Opcji programu Word, Sprawdzanie i Opcje Autokorekty. Powinieneś również rozważyć wyłączenie opcji Zmień tekst podczas pisania.

Przywróć styl menu znany z Microsoft Office 2003

Czas wykonania: około 3 minut

Jeśli jesteś użytkownikiem pakietu Office od dłuższego czasu i nie przyzwyczaiłeś się do układu Wstążki zaprezentowanego w najnowszych odsłonach Microsoft Office, to możesz łatwo odzyskać standardowy wygląd i układ menu. Jest kilka programów, które przywracają stary wygląd, a UBitMenu jest darmowy dla użytku domowego.

Uaktualnienie stylu "Normalny" w programie Microsoft Word

Czas wykonania: około 2 minut

Pierwszym krokiem będzie stworzenie bloku tekstu używając stylu, który chcesz, aby zastąpił "Normalny" - czyli domyślny format czcionek i paragrafów, którego Word używa za każdym razem podczas tworzenia nowego dokumentu.

Szybkie porady dla użytkowników pakietu Microsoft Office

Kiedy już dostosujesz ustawienia czcionki i stylu, ustaw je jako domyślne

Upewnij się, że ustawiłeś nie tylko rozmiar i typ czcionki, ale również ustawienia akapitów: wybierz coś poza blokiem tekstu, który właśnie utworzyłeś, kliknij prawym przyciskiem i wybierz opcję Akapit. Ustaw interlinie, wcięcia, wyrównanie i tym podobne.

Następnie zaznacz część ukończonego tekstu, kliknij na nim prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję Style. Kliknij Aktualizuj Normalny zgodnie z zaznaczeniem.

Wreszcie, aby ustawić uaktualniony styl "Normalny" jako domyślny dla nowych dokumentów, na Wstążce programu Word kliknij Zmień style i Ustaw jako domyślne.

Usuwanie automatycznie uzupełnianego adresu e-mail w programie Outlook

Czas wykonania: około 5 sekund

Kiedy wpisujesz adresatów wiadomości w polu "Do:" program Outlook automatycznie sugeruje coś poprzez uzupełnienie adresem e-mail, który jest nieprawidłowy lub nie jest dłużej używany? Możesz łatwo pozbyć się wybranego adresu e-mail poprzez najechanie na niego kursorem myszy i wciśnięcie przyciska Delete. Spowoduje to usunięcie wybranego adresu z listy automatycznego uzupełniania i więcej nie będzie Ci on przeszkadzać.