Szybkie, psychodeliczne iMaki

Czas pożegnać się z iMakami w odcieniach 'snow', 'ruby' i 'sage', a zastanowić się nad szybszymi maszynami w psychodelicznych kolorach wyposażonymi w napędy CD-RW.

Podczas Macworld Expo w Tokio zaprezentowana została aktualna linia komputerów typu iMac, wzbogacona o modele z procesorem 600MHz G3, wewnętrznym napędem CD-RW oraz dwoma nowymi wzorami obudowy: FlowerPower i Blue Dalmation. Rodzina iMaków dzieli się teraz na maszyny 'low-end' osiągalne za 899 USD i zaopatrzone w G3 400MHz, 64MB RAM, 10GB twardego dysku, CD-ROM i kartę ATI Rage 128 Pro z 8MB pamięci wideo RAM. Modele nowych konfiguracji zaopatrzone są w dalszym ciągu w 10/100BaseT Ethernet, modem analogowy 56K i po dwa porty USB i FireWire.

Linia 'średnia' [zwana po prostu iMac, bowiem Apple zrezygnowała z dodatków DV i DV Plus] oferuje procesor G3 500MHz, 64MB RAM i 20GB twardego dysku. Kontroler graficzny ATI Rage 128 Ultra zapewnia 16MB pamięci wideo RAM oraz wparcie AGP 2X, a wewnętrzny napęd CD-RW zapisuje krążki CD-R z 8x prędkością, CD-RW z 4x, a odczytuje CD z 24x prędkością. Konfiguracja 'midrange' kosztuje 1,199 USD.

Z kolei kosztujący 1,499 USD iMac Special Edition wyposażony jest w procesor G3 600MHz, 128MB RAM, dysk o pojemności 40GB, napęd CD-RW oraz ten sam zestaw portów co pozostałe iMaki.

Oczywiście najbardziej rzucają się w oczy nowe kolory: podczas gdy linia 'low-end' dostępna jest nadal jedynie w wersji 'indigo', to maszyny 'midrange' i 'high-end' kuszą przypominającymi farbowane tkaniny wzorami FlowerPower i Blue Dalmation. Dla niezbyt przekonanych do kolorystycznej psychodelii Apple'a, linia 'średnia' dostępna jest w wersji 'indigo', a iMac SE nadal można dostać w odcieniu grafitowym. Informacją dla kolekcjonerów jest wycofanie z produkcji wersji w odcieniach 'snow', 'ruby', 'sage'.

www.apple.com


Zobacz również