Szybko poszło - OnePlus 9 już bez Androida 12 Beta

Kilka godzin - przez tak krótki okres czasu posiadacze OnePlusa 9 mogli zainstalować Androida 12 w wersji beta. Oprogramowanie zostało wycofane w związku z poważnymi problemami.

Google zaprezentowało wczoraj Androida 12. Po konferencji Google I/O wyszukiwarkowy gigant udostępnił Androida 12 w wersji beta na ponad 20 urządzeń (sprawdź, czy Twój smartfon jest kompatybilny).

Android 12

Android 12

Zaledwie kilkadziesiąt minut po udostępnieniu Androida 12 zaczęły pojawiać się niepokojące doniesienia. Oprogramowanie psuje smartfony z rodziny OnePlus 9.

Zobacz również:

  • OnePlus prezentuje Nord 2 5G!
  • Najlepsze nadchodzące smartfony 2021 roku [Kalendarz Premier; AKTUALIZACJA 14.07.2021]
  • Aplikacje i Gry na Androida za darmo. Promocje, obniżki, przeceny [23.07.2021]

Podczas próby instalacji Androida 12 smartfony OnePlus zawieszają się. Proces instalacji nie kończy się, a urządzenie pozostaje bezużyteczne. W celu jego przywrócenia do działania konieczna jest wizyta w serwisie.

Po zaledwie kilku godzinach od prezentacji Androida 12 w wersji beta OnePlus oficjalnie poinformował, że wycofuje oprogramowanie ze swoich smartfonów.

W związku z opiniami niezadowolonych klientów firma postanowiła wycofać aktualizację. To nie pierwszy raz w historii. OnePlus dosyć często ma problem z wprowadzaniem na rynek wadliwych wersji systemu operacyjnego.

Wybrane urządzenia nie są w stanie przejść przez proces konfiguracji Androida 12. W niektórych przypadkach smartfony wpadają w tak zwany bootloop - serię polowych uruchomień urządzenia.

OnePlus 9

OnePlus 9

Portal Android Police donosi, że problemy pojawiają się u użytkowników, którzy przed przystąpieniem do instalacji Androida 12 nie odblokowali boootloadera.

Przypadek ten pokazuje, że w chwili obecnej nie warto instalować Androida 12 w wersji beta. Oprogramowanie to jest niestabilne i stwarza mnóstwo problemów.

Więcej informacji o Androidzie 12 znajdziesz tutaj.

Źródło: androidauthority.com