Szybko poszło - iOS 13.5 złamany! Jailbreak w najbliższych dniach

Apple zaprezentowało wczoraj nową wersję systemu operacyjnego iOS. Z rana w sieci pojawiły się informacje na temat narzędzia unc0ver 5.0.0, które pozwala wykonać Jailbreak. 

Wczoraj w godzinach popołudniowych udostępniono oficjalną aktualizację systemu iOS.

Szybko poszło - iOS 13.5 złamany! Jailbreak w najbliższych dniach

Źródło: wccftech.com

iOS 13.5 wprowadza szybsze przechodzenie do odblokowania za pomocą PIN'u, gdy urządzenie z Face ID odkryje, że użytkownik nosi maskę. Dodatkowo dodano Exposure Notification API, które pozwoli na śledzenie kontaktów z osobami zarażonymi COVID-19.

Zaledwie kilka godzin po prezentacji systemu poinformowano o premierze narzędzia unc0ver 5.0.0, które pozwoli na wykonanie pełnego odblokowania każdego urządzenia kompatybilnego z najnowszą wersją systemu operacyjnego.

Zobacz również:

  • MacBook Air 2021 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [02.08.2021]
  • Nowe funkcje na MacOS Monterey!

Najnowsze rozwiązanie wykorzystuje lukę 0-day obecną w jądrze systemu.

Luka bezpieczeństwa, z której korzysta narzędzie unc0ver 5.0.0 została odkryta prze Pwn20wnd, który jest znaną osobą w środowisku zajmującym się odkrywaniem luk w systemie iOS.

Nowe narzędzie unc0ver, które pozwoli na odblokowanie urządzeń z systemem iOS dostępne będzie na komputery z systemem Windows, Linux oraz macOS. Niestety proces instalacji nie będzie taki prosty, ponieważ wymaga ręcznego podpisania pliku IPA za pomocą Cydia Impactor lub AltStore. Kolejnym krokiem jest zainstalowanie go na urządzeniu z iOS, nadaniu uprawnień do profilu oraz uruchomienia aplikacji w celu zakończenia proces Jailbreak.

Po przeprowadzeniu procesu Jailbreak posiadacze urządzeń z systemem iOS 13.5 będą w stanie uzyskać dostęp do menadżera plików takiego, jak Cydia, aby pobierać, instalować i aktualizować nieautoryzowane pakiety, które pozwalają na modyfikację systemu, dodawanie nowych funkcji oraz zmienianie wyglądu interfejsu użytkownika.

Rozwiązanie unc0ver 5.0.0 nie zostało jeszcze udostępnione. Program jest w końcowej fazie testów z wykorzystaniem niewielkiej grupy użytkowników. unc0ver 5.0.0 powinien zostać udostępniony w ciągu najbliższych dni.

Sprawdź, ile kosztuje iPhone 11.

Źródło: wccftech.com