Szybsza neostrada? Niekoniecznie

W zeszłym tygodniu pojawiły się nieoficjalne informacje, że Telekomunikacja Polska zwiększy prędkości transferu niemal wszystkim dotychczasowym klientom neostrady tp związanym umowami terminowymi. Początek akcji przypaść miał 8 stycznia jednak jak dotąd nie ma sygnałów jakoby jakiś klient został nią objęty. Póki co jednak TP oficjalnie nie potwierdza ani nie zaprzecza planowanej promocji.

O akcji darmowego zwiększania prędkości neostrady informowaliśmy 4 stycznia. Miała ona objąć wszystkich użytkowników, którym do końca trwania umowy zostało więcej niż 14 dni. Co ciekawe, jeszcze przed 8 stycznia, czyli przed dniem, kiedy miałaby się rozpocząć promocja konsultanci TP potwierdzali fakt przygotowań do zwiększenia prędkości. Teraz jednak twierdzą, że zwiększenie prędkości nie będzie miało miejsca. Nieoficjalnie mówi się, iż informacja "wyciekła" z portalu pracowniczego TPSA, jednak w niektórych przypadkach mogłyby wystąpić problemy techniczne i, póki co, pomysł zawieszono.

W rozmowie z dziennikiem "Rzeczpospolita" Kornelia Mathea, Dyrektor dywizji usług dla domu TP stwierdziła, że już wkrótce z łącz o przepustowości 1 Mbps korzystać będzie mogło aż 86% klientów dotychczas korzystających z niższych pakietów. Dodatkowo Mathea przyznała, że 1Mbps ma być podstawowym pakietem internetowym TP. Słowa te mogłyby być potwierdzeniem informacji o przyspieszaniu neostrady. W rozmowie z nami, przedstawiciel biura prasowego TP stwierdził jednak, że firma w chwili obecnej nie będzie komentować faktu domniemanej promocji.

W związku z masą niewiadomych poprosiliśmy TP o oficjalne stanowisko w tej sprawie. Opublikujemy je jak tylko otrzymamy odpowiedź.

Aktualizacja: 12 stycznia 2007 10:25

Telekomunikacja Polska wydała oficjalne oświadczenie następującej treści:

TP nie oferuje obecnie promocyjnego przyspieszenia neostrady

Telekomunikacja Polska nie oferuje promocyjnego zwiększenia prędkości transferu danych w usłudze neostrada tp. Urząd Komunikacji Elektronicznej, powołując się na doniesienia prasowe poinformował, że wystosował do TP zapytanie w tej sprawie.

TP rozważa różne warianty promocji dla użytkowników neostrady i analizuje możliwości techniczne. O ewentualnym wprowadzeniu nowej oferty klienci zostaną oficjalnie poinformowani.


Zobacz również