Szybsze Toughbooki Panasonika

Pod koniec maja powinny trafić do sklepów udoskonalone modele komputerów przenośnych oznaczonych logo Panasonic. Nowe Toughbooki CF-W5 i CF-T5 - bo o nich mowa - w porównaniu z poprzednią generacją dysponować będą szybszymi procesorami.

Poprzednie modele z serii Toughbook, noszące oznaczenia CF-W5 i CF-T5, o których informowaliśmy we wrześniu minionego roku, pracowały w oparciu o jednordzeniowe układy Intela - U1400 (ULV) - taktowane zegarem o częstotliwości 1,2 GHz. W komputerach, które w najbliższych dniach trafią na rynek, znajdziemy już dwurdzeniowe Core Duo - ULV U2400 1,06 GHz.

Szybsze Toughbooki Panasonika

Panasonic Toughbook CF-T5

Podstawowe elementy konfiguracji pozostaną w zasadzie niezmienione - w obu modelach znajdziemy chipset Mobile Intel 945GMS Express, 512 MB pamięci RAM w standardzie, 60-gigabajtowy dysk twardy oraz 12,1-calowy wyświetlacz XGA (który w modelu CF-T5 jest dotykowy). Opcjonalnie komputery będzie można wyposażyć w moduły łączności bezprzewodowej Intel Pro Wireless 3945ABG/HSDPA. Z ich dodatkiem waga komputerów wynosi 1,35 kg (CF-W5) i 1,65 kg (CF-T5).

Wydłuży się natomiast czas pracy na bateriach, co pozwala przypuszczać, że w urządzeniach znajdą zastosowanie wydajniejsze akumulatory. CF-W5 będzie mógł pracować na własnym zasilaniu do 10,5 godzin, a CF-T5 - maksymalnie 14 godzin.

Szybsze Toughbooki Panasonika

Panasonic Toughbook CF-W5

Komputery z rodziny Toughbook reklamowane są jako wyjątkowo odporne na uszkodzenia i trudne warunki. W ich obudowie brak jest otworów wentylacyjnych, co ogranicza ryzyko zakurzenia jej wnętrza. Sama zaś obudowa wykonana jest z magnezu, co ułatwia chłodzenie zamkniętych w niej komponentów.

Toughbook CF-W5 będzie kosztował 8 999 zł, a CF-T5 - 9 999 zł (podane ceny nie zawierają podatku VAT).

Strona producenta