Szybsze multimedia

Novell i Akamai podejmują strategiczną współpracę na rzecz przyspieszenia dostarczania treści internetowych.

Novell wraz z firmą Akamai Technologies specjalizującą się w usługach dostarczania strumieni multimedialnych, poinformowały o podjęciu współpracy mającej na celu usprawnienie dostarczania treści internetowych. W ramach zawartej umowy Novell zintegruje funkcję AkamaizerSM ze systemami Novell Internet Caching System (ICS) i Novell Content Exchange.

W ramach zawartego porozumienia Novell będzie oferował klientom usługi Akamai FreeFlowSM i FreeFlowSM Streaming służące do szybkiego dostarczania multimedialnych treści poprzez składającą się z ponad 4200 serwerów sieć Akamai. Technologie buforujące Novell-a zapewnią szybsze dostarczanie multimedialnej zawartości przez Sieć co ma przyczynić się do wzrostu zainteresowania z usługami japońskiej firmy.

Novell Internet Caching System, współpracuje z oprogramowaniem Akamaizer i usprawnia przesyłanie i dostarczanie multimedialnych treści za pośrednictwem własnej sieci Akamai. Przesyłanie danych w sieci japońskiej firmy usprawni także usługa Novell Content Exchange, przyspieszająca działanie serwerów WWW. Oprogramowanie Akamaizer będzie automatycznie dokonywać translacji lokalizatorów URL (Uniform Resource Locators) na lokalizatory ARL (Akamai Resource Locators). Kiedy użytkownik wysyła żądanie pobrania treści internetowych, zostaje zainicjowany proces "akamaizacji", w którego wyniku wyświetlane są strony internetowe uzupełnione o lokalizatory ARL. Od tej pory przeglądarka automatycznie wysyła żądania dotyczące wyłącznie treści poddanych "akamaizacji" i jest kierowana dynamicznie do optymalnego serwera Akamai.

Jak zapewnia producent technologia zastosowana przez Akamai przeprowadza na bieżąco analizę warunków komunikacji internetowej, aby dostarczać dane za pośrednictwem najbardziej odpowiednich tras, dzięki czemu informacje docierają do użytkowników znacznie szybciej.


Zobacz również