Szybszy internet - V.92 już w styczniu

Coraz więcej firm zapowiada wsparcie dla V.92 - następcy najpopularniejszego obecnie standardu transmisji modemowych.

Znana głównie z produkcji układów do kart dźwiękowych, firma ESS Technology, oświadczyła, iż przyłącza się do grona przedsiębiorstw wspierających nowy standard modemowej transmisji danych - V.92. Specyfikację tę poparło już Cisco, Motorola, 3Com i kilku innych producentów.

Dzięki wprowadzeniu V.92 użytkownicy będą mogli szybciej transmitować dane do serwera ("upload") - maksymalna prędkość wysyłanych danych ma być zwiększona z 36,6 do 44 Kb/s. Uzyskają tez możliwość znacznie szybszego nawiązywania połączeń z dostawcą internetowym. Jego czas ma być na tyle krótki, aby użytkownicy odnosili wrażenie, że praktycznie mają stałe łącze sieciowe. Kolejną zaletą standardu ma być możliwość stosowania funkcji typu "hold", która umożliwi chwilowe rozłączenie się z Internetem w celu przyjęcia zwykłego połączenia telefonicznego.

Pierwsze chipsety wspierające technologie V.92 pojawią się w ofercie ESS Technology dopiero w styczniu przyszłego roku, po tym jak Międzynarodowa Unia Telekomunikacyjna ostatecznie zatwierdzi nową specyfikację. Taką też politykę przyjęli inni producenci. Komercyjną sprzedaż układów DSP wspierających technologię V.92 firma ESS zapowiada na początek przyszłego roku.

Więcej informacji: www.esstech.com


Zobacz również