Szybszy mobilny Intel

Intel oficjalnie zaprezentował trzy nowe procesory Pentium 4-M, przeznaczone do montażu w komputerach przenośnych. Nowe układy pracują z zegarami 1,4 GHz, 1,5 GHz oraz 1,8 GHz.

Intel oficjalnie zaprezentował trzy nowe procesory Pentium 4-M, przeznaczone do montażu w komputerach przenośnych. Nowe układy pracują z zegarami 1,4 GHz, 1,5 GHz oraz 1,8 GHz. Wolniejsze z nowych procesorów skierowane są do nieco mniej wymagających (i zamożnych) użytkowników. Do tej pory najwolniejszym i najtańszym układem z serii P4-M był procesor taktowany zegarem o częstotliwości 1,6 GHz.

Pentium 4-M 1,8 GHz jest z kolei najszybszym procesorem Intela przeznaczonym dla notebooków. Jest on również skierowany do najbardziej wymagających klientów, dysponujących jednocześnie dużymi środkami finansowymi. Hurtowa cena tego procesora (przy zakupie min. 1000 sztuk) wynosi bowiem aż 637 USD. Układ P4-M 1,4 GHz można kupić za 198 USD, zaś procesor taktowany zegarem o częstotliwości 1,5 GHz to wydatek rzędu 268 USD.

Wykorzystanie nowych procesorów Intela w swoich notebookach zapowiedziały już takie koncerny jak Dell, IBM, Compaq i Winbook.

Więcej informacji:

http://www.intel.pl


Zobacz również