Szybszy od GeForce4 Ti?

Matrox oficjalnie zaprezentował swój najnowszy procesor graficzny Parhelia-512. Ma on szanse wyprzedzić pod względem wydajności dotychczasowego lidera w swoim segmencie - GeForce4 Ti4600. Już w czerwcu będzie można się o tym przekonać - wtedy na rynku pojawią się pierwsze karty z nowym układem Matroxa.

Matrox oficjalnie zaprezentował swój najnowszy procesor graficzny Parhelia-512.

Jak już informowaliśmy w materiale: "Nadzieja 3D Matroxa" - http://www.pcworld.pl/news/news.asp?id=6901 firma postanowiła powrócić do czołówki producentów wydajnych procesorów grafiki 3D. Ogłoszona specyfikacja nowego układu przedstawia się doprawdy imponująco. Na jej podstawie można wyciągnąć wniosek, że Parhelia będzie jednym z najszybszych procesorów graficznych na rynku. Kto wie czy nie wyprzedzi pod względem wydajności dotychczasowego lidera w swoim segmencie - GeForce4 Ti4600.

Przedstawiciele Matroxa twierdzą, że tak właśnie się stanie i ich produkt będzie o ok 20 % szybszy od wspomnianego układu NVidia. Czy tak będzie w istocie przyjdzie nam jeszcze poczekać do czasu pokazania się na rynku kart graficznej Matrox G1000, którą zapowiedziano na czerwiec tego roku.

Pierwsze karty z Parhelią-512 mają być wyposażone w 128 MB pamięci, a ich cenę ustalono na ok. 400 USD.


Zobacz również