Szyfrowanie wiadomości na Facebooku pojawi się z opóźnieniem!

Meta miała zadbać o nasze dane. Niestety aktualnie nowa spółka Zuckerberga ma inne priorytety. Szyfrowanie wiadomości na Facebooku i Instagramie zostało opóźnione. Kiedy doczekamy się tej funkcji?

Mark Zuckerberg od pewnego czasu kładzie nacisk na prywatność i bezpieczeństwo użytkowników. Nowa organizacja Meta zobowiązała się do wprowadzenia dodatkowych opcji dbających o zachowanie poufności danych użytkowników.

Facebook Messenger
Źródło: Brett Jordan / Unsplash

Facebook Messenger

Źródło: Brett Jordan / Unsplash

Niestety wprowadzenie nowych rozwiązań potrwa dłużej, niż pierwotnie zakładano. Z danych pozyskanych przez The Guardian implementacja domyślnego szyfrowania wiadomości end-to-end w usługach Facebook Messenger oraz Instagram została opóźniona do 2023 roku. Pierwotnie szyfrowanie miało pojawić się już na początku 2022 roku. Aktualnie wiemy jedynie, że zostało opóźnione. Nie znamy dokładnych powodów tej decyzji oraz daty wprowadzenia nowego zabezpieczenia.

Zobacz również:

  • Takiego zegarka jeszcze nie widzieliście! Szalony pomysł Facebooka!
  • Jak pobrać filmik z TikToka?
  • Facebook Messenger - czy da się używać bez konta na Facebooku?

Dodatkowa warstwa prywatności działa już w WhatsApp. Aby skorzystać z niej w Facebook Messenger oraz Instagram trzeba włączyć funkcję tajnej rozmowy.