Szyfrujący robal

Firma Central Command ostrzegła internautów przed nowym robakiem, infekującym pliki .exe. Wirus rozprzestrzenia się za pomocą poczty elektronicznej, podszywając się pod komunikat firmy Microsoft.

Firma Central Command ostrzegła internautów przed nowym robakiem, infekującym pliki .exe. Wirus rozprzestrzenia się za pomocą poczty elektronicznej, podszywając się pod komunikat firmy Microsoft. [email protected] (tak nazywa się insekt) atakuje komputery wykorzystujące systemy komputerowe Windows NT i Windows 2000.

Robak załączony jest do e-maila, "udającego" oficjalny komunikat Microsoftu. Po uruchomieniu, wirus szyfruje znalezione na twardym dysku pliki .exe, tak, że ich uruchomienie staje się niemożliwe. Plików tych nie da się odkodować, ponieważ robak szyfruje je według różnych kluczy. Przedstawiciele Central Command twierdzą również, że [email protected] potrafi rozsyłać się za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Feralny e-mail w polu "Nadawca" ma umieszczony adres: [email protected] Zaleca się w nim użytkownikom pobranie z witryny Microsoftu "łatki" naprawiającej drobny błąd w przeglądarce Internet Explorer. Przedstawiciele Central Command zalecają internautom, by w razie otrzymania takiej wiadomości absolutnie nie uruchamiać załączonego do niej pliku - najlepiej zaś po prostu ją usunąć.