"Szyfry wojny" w lutym

17 lutego do sklepów w R2 trafi kolekcjonerskie wydanie "Szyfrów wojny" - najnowszego filmu Johna Woo z Nicolasem Cage'em w roli głównej.

Akcja filmu rozgrywa się w czasie II wojny światowej. Walczący z Japończykami na Pacyfiku Amerykanie mieli wtedy poważne problemy z szyfrowaniem przekazów radiowych – wrogowie bez trudu łamali każdy szyfr. Do czasu - w roku 1942 dowódcy sił zbrojnych USA wpadli na pomysł, by do przesyłania zaszyfrowanych komunikatów używać języka Indian z plemienia Navaho. Kilkuset Navaho przeszkolono i wcielono do piechoty morskiej. Nazywano ich "szyfrantami", a kodu, którym się posługiwali, Japończykom nigdy nie udało się złamać. Jeden z takich żołnierzy, Ben Yahzee (Adam Beach), jest właśnie bohaterem filmu Johna Woo. Do jego ochrony zostaje przydzielony oficer amerykańskich margines, Joe Enders (Nicholas Cage). Jego rozkazy są niezwykle proste: chronić szyfranta, ale jeśli zaistnieje niebezpieczeństwo, że może on wpaść w ręce wroga, należy chronić kod "za wszelką cenę".

Specjalne, kolekcjonerskie wydanie "Szyfrów wojny" zostanie wzbogacone m.in. o film dokumentalny, pokazujący jak aktorzy przygotowywali się do zdjęć, komentarz dwóch indian Navajo oraz komentarze odtwórców głównych ról (Cage'a i Christiana Slatera).