Szykują się zmiany w przepisach wymagających informowania o wykorzystywaniu "ciasteczek"

Minister Administracji i Cyfryzacji, Michał Boni, przyznał, że jest otwarty na zmiany w zakresie obowiązujących od kilku miesięcy przepisów, które wymagają, aby polskie serwisy internetowe informowały o wykorzystywaniu "ciasteczek" oraz uzyskiwały zgodę odwiedzających je internautów.

Kilka miesięcy temu branża internetowa, bez jakichkolwiek wcześniejszych konsultacji, została zmuszona do zmian w zakresie prywatności i informowania internautów o wykorzystywaniu cookies (niewielkie informacje tekstowe, wysyłane przez serwer WWW i zapisywane po stronie użytkownika) oraz uzyskiwania ich zgody.

Rozwiązanie to w praktyce okazało się bardzo kłopotliwe, zarówno dla internautów, jak i reklamodawców. Ci pierwsi nie pozostawili na nim suchej nitki, o czym można się przekonać czytając zamieszczane na różnych forach wpisy.

Na szczęście pojawia się światełko w tunelu, które zapalił Minister Administracji i Cyfryzacji, Michał Boni. Zapowiedział on bowiem, że jest otwarty na zmiany i współpracę ze Związkiem Pracodawców Branży Internetowej. Oznacza to więc, że być może wkrótce obowiązujące od 22 marca kłopotliwe przepisy zostaną zmienione.


Zobacz również