Szykujcie swoje Apple Watch - publiczna beta watchOS 7 dostępna

Apple po raz pierwszy w historii udostępniło publiczną betę nadchodzącego systemu watchOS. Czy warto ją zainstalować?

Apple po raz pierwszy w historii wydało publiczną betę systemu operacyjnego watchOS dla użytkowników zegarków Apple Watch. Jeżeli posiadasz jeden z kompatybilnych modeli nic nie stoi na przeszkodzie, abyś jeszcze dziś mógł pobawić się najnowszym systemem watchOS.

watchOS 7

watchOS 7

Witryna Apple Beta Software Program pozwala na instalację najnowszego systemu operacyjnego watchOS 7 w wersji Public Beta bez konieczności posiadania konta deweloperskiego.

Do tej pory bety systemu watchOS dostępne były jedynie dla zweryfikowanych deweloperów płacących składki.

Zainteresowany instalacją watchOS 7? Uważaj, ponieważ Apple nie bez powodu do tej pory nie pozwalało instalować bety watchOS zwykłym użytkownikom.

Po pierwsze, aby zegarek z watchOS działał z iPhone ten musi pracować pod kontrolą systemu operacyjnego iOS 14, który również jest w stadium beta. Dodatkowo nie będziesz w stanie obniżyć wersji oprogramowania do oficjalnego i stabilnego watchOS 6. Z tych powodów polecamy dobrze przemyśleć decyzję o ewentualnej instalacji watchOS 7.

Apple wydało w tej sprawie specjalne oświadczenie:

"Aktualizacje systemu watchOS public beta są nadal opracowywane, co oznacza, że niektóre aplikacje i usługi mogą nie działać zgodnie z oczekiwaniami, a ich dane mogą nie być wstecznie kompatybilne. Apple Watch automatycznie tworzy kopię zapasową treści na sparowanym telefonie iPhone. Więcej informacji na temat tworzenia kopii zapasowych w usłudze Apple Watch można znaleźć tutaj. Należy pamiętać, że po zainstalowaniu publicznej wersji beta systemu operacyjnego Apple Watch nie można przywrócić do wcześniej opublikowanych wersji."

W chwili obecnej system operacyjny watchOS 7 nie wspiera funkcji VoiceOver.

Z systemem operacyjnym watchOS 7 kompatybilne są zegarki Apple Watch Series 3, 4 oraz 5.

Przeczytaj najnowsze informacje o iPhone 12.

Sprawdź, ile kosztuje Apple Watch Series 3.

Źródło: 9to5mac.com