Szykuje się kolejna rewolucja - sprawdź wydajność Intel Tiger Lake 11 gen

Do sieci przedostały się wyniki testów syntetycznych procesor Intel Tiger Lake należącego do 11 generacji w połączeniu z grafiką NVIDIA MX350.

Cała seria benchmarków ukazujących wydajność niezaprezentowanych jeszcze procesorów z rodziny Tiger Lake należącej do 11 generacji układów Intel Core została odkryta przez @TUM_APISAK oraz @_rogame. Wyniki testów zostały wykorzystane do bezpośredniego porównania pomiędzy kartą graficzną Intel Xe zintegrowaną z procesorem, a dedykowanym układem graficznym NVIDIA GeForce MX350.

Intel Tiger Lake

Intel Tiger Lake

Intel Tiger Lake będą pierwszymi procesorami, w których wykorzystane zostaną nowe rdzenie Willow Cove wyprodukowane w 10 nm procesie technologicznym.

Procesory Tiger Lake są bezpośrednimi następcami układów Ice Lake, które jako pierwsze układy Intela wyprodukowano w 10 nm procesie technologicznym.

Największą nowością układów Tiger Lake są zintegrowane procesory graficzne z rodziny Xe. Oczekuje się, że nowe układy graficzne zaoferują znacznie większą wydajność, niż dotychczas stosowane grafiki Intel Iris Plus.

Pierwsze porównanie wydajności skupia się na karcie graficznej NVIDIA GeForce MX350. Jest to nisko wydajny układ wykonany w architekturze Pascal przeznaczony dla komputerów ultraprzenośnych. Karta graficzna dostępna jest w dwóch wariantach - 25 W oraz 15 W. Dla porównania cały procesor Intel Tiger Lake posiada maksymalne TDP na poziomie 28 W.

Intel Core i7-1165G7 vs NVIDIA GeForce MX350

Intel Core i7-1165G7 vs NVIDIA GeForce MX350

Ogólnie wyniki są bardzo podobne, ale nie brakuje specyficznych scenariuszy, w których wyróżniają się poszczególne układy.

Kolejne testy to bezpośrednie porównanie procesor Intel Core i5 Tiger Lake z procesorem Intel Core i7 Tiger Lake. Wydajność procesora i5-1135G7 jest zgodna z naszymi oczekiwaniami ( o -13,5%) niższa niż i7-1165G7.

Intel Core i5-1135G7 vs Intel Core i7-1165G7

Intel Core i5-1135G7 vs Intel Core i7-1165G7

Pierwsze laptopy wyposażone w układy Intel Core Tiger Lake pojawią się w sprzedaży na przełomie trzeciego i czwartego kwartału tego roku.

Specyfikacja techniczna testowanych komputerów

Specyfikacja techniczna testowanych komputerów

Sprawdź, ile kosztuje Acer Swift 1 - przystępny cenowo ultrabook do pracy i rozrywki.