Szymek Czarodziej

Baśniowa kraina i znakomite dowcipy opowiadane przez Macieja Stuhra.


Baśniowa kraina i znakomite dowcipy opowiadane przez Macieja Stuhra.

Zły mag Sordid ma złe plany dotyczące baśniowego świata, w którym toczy się gra. Jego przeciwnicy, nie chcąc dopuścić do realizacji owych planów, wskrzeszają więc unicestwionego przez Sordida bohatera imieniem Szymek. Jest on ostatnią nadzieją dobrych sił. Jednak bohater ma własne, odmienne plany. Szymek bowiem jest nastolatkiem z prawdziwego świata i jego jedynym pragnieniem jest powrót do domu. Nie należy także do szlachetnych herosów: jeśli czyni dobro, to tylko po to, aby osiągnąć jakiś zysk.

Bajeczka dla dużych dzieci

Szymek Czarodziej

W trakcie gry przemierzasz wielkie przestrzenie, zwiedzasz malownicze plenery i bogato zdobione wnętrza.

Cały pomysł scenariusza opiera się na zderzeniu świata fantazji z twardym realizmem myślenia Szymka i wynikającymi stąd komicznymi sytuacjami. Gra cała jest przesiąknięta humorem, bowiem w baśniowym świecie trafiają się zabawne postacie i kuriozalne sytuacje. Przy majestatycznej świątyni stoi kiosk z tandetą dla turystów, a w skrzyni, zamiast skarbu, leżą uszczelki. Bajka bajką, lecz wiele gagów jest przeznaczonych dla starszych odbiorców: znak drogowy cierpiący na chorobę alkoholową czy mnich przechowujący pornograficzne zdjęcia.

Sprint po płaskim

Poruszanie się w terenie przypomina gry konsolowe. Z łatwością przemierzasz spore przestrzenie, czasem nawet na czas. Jednak grafika szybko zaczyna ujawniać swoje braki. Nie dopracowano niektórych obiektów, które przy zbliżeniu okazują się płaskie jak stół, a zębatym krawędziom przydałoby się wygładzenie. Jeszcze gorzej wyglądają postacie spotykane w grze, niektóre są po prostu ohydnie kanciaste. Jeśli jednak przymknąć oczy na błędy w grafice, Szymek zdecydowanie daje się lubić i nie nudzi.

Wydawca w Polsce CD Projekt

Informacjehttp://www.cdprojekt.info

Wymagania sprzętowe CPU 233 MHz, 64 MB RAM, karta 3D 32 MB

Cena 79,90 zł

Najniższa cena 47 zł,http://www.merlin.com.pl

Ocena 4/5