T-Mobile chce drogą sądową zablokować kampanię Play "5G Ready" [AKTUALIZACJA]

5G to standard, który powoli zaczyna być wprowadzany na świecie. Play ogłosił swoje smartfony "5G Ready". Orange skrytykowało konkurenta, a T-Mobile podaje go do sądu.

Trzeba przyznać, że robi się ciekawie. Kampania sieci Play pod hasłem 5G Ready rozpoczęła się w marcu i spotkała z nie tylko ze słuszną krytyką ze strony znawców telekomunikacji, ale również i innych operatorów. 27 marca zaprezentowałem w artykule 5G Ready - dlaczego nie ma czegoś takiego? klip wideo, w którym Wojtek Jabczyński z Orange wyjaśnia, dlaczego coś takiego, jak 5G Ready, to tylko marketingowy bełkot. T-Mobile poszedł o krok dalej i złożył w sądzie zażalenie, w którym wyjaśnia o wprowadzaniu przez sieć Play klientów w błąd. Jak podaje dziś Telko.in:

Sąd Okręgowy w Warszawie wydał postanowienie, które może zablokować emisję materiałów reklamowych w ramach kampanii Playa „5G Ready”. Sąd wydał postanowienie o zakazie w ramach zabezpieczenia powództwa T-Mobile Polska, które oskarża P4, operatora sieci Play, o czyny nieuczciwej konkurencji.

Postanowienie nie ma klauzuli wykonalności, a Play może odwołać się od niego w ustawowym terminie, a więc reklamy „5G ready” nadal będą emitowane. Oskarżony operator broni się stwierdzeniem, że merytorycznie nie wprowadza klientów w błąd, jednak ja na razie nie mamy żadnego oficjalnego oświadczenia sieci Play w tej sprawie.

[AKTUALIZACJA}

Rzecznik Play nie wypowiedział się w sprawie wyroku, ale ugryzł T-Mobile z innej strony, co oczywiście nie pozostało bez odpowiedzi.